Angína bez antibiotik

Mluvíme-li o angíně máme v drtivé většině případů na mysli bakteriální onemocnění. Mezi její nejčastější příznaky patří bolest mandlí a jejich okolí (kořen jazyka a část hltanu). Dále nesmíme vynechat zvýšenou teplotu, bolest hlavy, rýmu, problémy s polykáním, povlak na jazyku a zápach z úst. Moderní medicína si osvojila v souvislosti s léčbou angíny jeden zlozvyk – nadužívání antibiotik. Lékaři předepisují antibiotika už malým dětem aniž by se pokusili rodiče poučit o přírodní léčbě.

Angína je přitom málo závažné onemocnění, které se dá zvládnout i bez antibiotik. Ta zbytečně zatěžují náš organismus a rozhodí střevní imunitní systém.

Chce to klid a čas

Angína se z pohledu léčby příliš neliší od chřipky nebo nachlazení. Jakmile na sobě začne člověk pociťovat Lahvička antibiotik s kapslemi poházenmi před níprvní příznaky, měl by zůstat doma. To znamená žádná práce, žádná škola ani venčení psa nebo úklid bytu. Hned ráno si uvařte velkou termosku s léčivým čajem a snažte se nemoc pořádně vyležet.

Nemocný by se neměl rozčilovat, ponocovat ani trávit mimo postel více času, než je nutné. To platí i o návštěvě koupelny. Horká vana možná působí na první pohled lákavě, ale věřte, že by váš zdravotní stav pouze zhoršila. Ideální je rychlá sprcha a v prvních dnech se doporučuje vynechat mytí vlasů (mokrá hlava by jen vedla k horečce).

Důležité je nic neuspěchat. Léčba angíny chce především čas. I přesto, že prvních pár dní neuvidíte zlepšení, tak to neznamená nic špatného. Tělo má vlastní způsoby jak bojuje s nepřátelskými bakteriemi. Stačí, když ho necháte dělat svou práci.

Největší chybou je, snažit se potlačit zvýšenou teplotu. Vyšší tělesná teplota totiž značí dobře fungující imunitní systém. Vaše tělo s nemocí bojuje a vy mu to každým práškem proti teplotě znemožňujete a prodlužujete tak délku rekonvalescence. Prášek proti teplotě je vhodný brát až když na teploměru uvidíte číslo 38 nebo vyšší.

Ověřená přírodní medicína

Kromě zachumlání se do peřin je dobré přidat i další léty ověřené prostředky přírodní medicíny. Na bolest v krku je výborná šalvěj. Jednoduše si z ní uvaříte čaj podle návodu a několikrát denně si s ním pečlivě vykloktáte. Po celý den se nezapomeňte hydratovat. Pro tyto účely je nejlepší obyčejná voda a samozřejmě čaje.

Velkou chybou je pít čaj horký. V krku právě probíhá zánět a horká tekutina by ho mohla rozšířit do okolních tkání. Čaj by měl být teplý tak akorát.

Jaké bylinky můžeme pro jeho přípravu využít?

·         heřmánek

·         jitrocel

·         lipový květ

·         bezový květ

·         podběl

·         tymián

Do čaje nezapomeňte přidat med, citron a zázvor. Dobře připravený čaj popíjený během celého dne může být lepším bojovníkem proti angíně než celá armáda antibiotik. Navíc vaše tělo posílí místo toho, aby vám rozhodil střevní mikroflóru.

Dalším skvělým tipem je tinktura z lichořeřišnice, zábal na krk, inhalace páry jako pomoc při ucpaných dutinách a zvýšený příjem vitaminu C. Uvidíte, že angína se dá překonat i bez chemických přípravků. Pokud ale nesledujete ani po několika dnech žádné zlepšení a začnou se objevovat horečky, možná je přeci jenom vhodná doba pro návštěvu lékaře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno