Jak vybírat posilovací stroj pro domácnost?

Informace o tom jak správně vybrat posilovací stroj na domácí posilování.

minulém článku jsme si řekli něco o využití rotopedu pro domácí trénink, dnes se podíváme na využití dalších pomůcek pro rozvoj fyzické kondice a tvarování postavy, které můžete využít přímo doma. Domácí trénink může být zajímavou možností pro ty, kteří nechtějí, nebo nemohou navštěvovat komerční fitko, ale přesto chtějí formovat postavu s pomocí specializovaného vybavení. Trénink v pohodlí domova má pochopitelně své výhody i nevýhody, ale pokud se pro něj rozhodnete, je důležité zvolit vhodné a kvalitní vybavení.

Volba  toho správného posilovacího stroje se může zdát velmi obtížná (a to také skutečně někdy je, přihlédneme-li k dnes již velice široké nabídce trhu a také k množství různých parametrů, které je při výběru nutné brát v úvahu). Pokud se ale zaměříte na několik základních bodů, vše bude hned o mnoho jednodušší. Pojďme se na vše podívat trochu blíže.

Nejprve bych Vás ale rád varoval před stroji, které si domů v žádném případě nepořizujte. Jedná se především o různé „universální posilovače“ z teleshoppingů, které slibují fantastické výsledky zcela bez námahy jen za několik minut denně. Pochopitelně, není tomu tak a výsledky bez investice Vašeho času a energie jednoduše neexistují. Tréninkové vybavení je Vaším pomocníkem, ale je to Vaše úsilí, které Vás dovede k cíli.

Pro začátečníky bude dobrou volbou například universální posilovací věž, která kombinuje pákové cviky a kladky. Zvažte jaké množství cviků ten který stroj nabízí a jaké možnosti tréninku Vám poskytne. Pozornost věnujte systému nakládání zátěže – u některých strojů je závaží integrované (ve formě „cihliček) a některé posilovací stroje se nakládají pomocí klasických kotoučů. Nezapomeňte na to, že dostatek prostoru potřebujete nejen na umístění stroje jako takového, ale také na trénink. Některé konkrétní cviky mohou vyžadovat více místa, než kolik stroj zabírá stroj samotný a tak se předem ujistěte, že potřebný prostor budete mít doma k dispozici.

Základním „minimalistickým“ řešením, které přivítají zkušenější sportovci, kteří mají již o něco vyšší výkonnostní úroveň než začátečníci, je například kombinace polohovatelné posilovací lavice, nakládacích jednoruček a velké činky. Pokud toto vybavení doplníte o stojan na velkou činku a žebřiny, na které umístíte hrazdu, případně bradla, máte k dispozici vše potřebné k plnohodnotnému tréninku.

Cena je bezpochyby jedním z rozhodujících faktorů. Levnější modely poskytnou základní výběr cviků, ale pokud vyžadujete například velmi tichý chod stroje, nebo nadstandardní množství cviků, pak zvolte spíše některý z kompaktnějších modelů, které Vám za vyšší cenu poskytnou zároveň komfortnější trénink a vyšší stabilitu.

V příštím díle: crossové trenažery

Při výběru se neváhejte obrátit na prodejce, který Vám vysvětlí všechny specifika a možnosti daného modelu a navrhne optimální řešení na základě Vašich potřeb a požadavků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno