ME juniorek v pozemním hokeji

Mistrovství Evropy v pozemním hokeji juniorek do 21let se koná na hřišti SK Slavia Praha Praze v Edenu ve dnech 20. až 26. července 2008. V prvním dni turnaje ze zrodilo překvapení. Ambiciózní Polky vyhořely s Francouzkami 2:3 ačkoliv vedli hned v úvodu 1:0. V patnácté minutě se však zranila kapitánka Marlena Rybacha a přesto, že druhý poločas odehrála celý, náskok Francouzek snížily pouze na rozdíl jednoho gólu. Polsko : Francie 2:3 (1:1)

Český tým, stejně jako Polky, se vítězství nedočkal. Na úvod prohrály se Skotskem 1:2 (0:2). V poměrně herně vyrovnaném prvním poločase se Skotky prosadily ze dvou TR na 2:0 a český tým prakticky do žádné šance nepustily. Druhý poločas začaly české juniorky daleko aktivněji a nutily soupeřky k chybám v rozehrávce.Adéla MejzlíkováDvě slibné šance však nevyužily, naopak Skotky zahrozily ve 47.minutě z dalšího TR.V 53.minutě ještě Bížová svůj únik gólově nezakončila, ale o deset minut pohotově tečovala rozehrávku Neubertové na 2:1.Skotky však závěr utkání dohrály chytře na polovině soupeřek, vynutily si i další TR a dovedly utkání přece jen do vítězného konce.

V posledním střetnutí dne prohrála Ruská sborná s Ukrajinkami 1:0. Zápas vinikal spíše bojovností Kamila Dukátovánež taktickou vyzrálostí. Nicméně líbivé individuální akce se divákům v zaplněných tribunách muselo rozhodně líbit. Rusko : Ukrajina 0:1 (0:1)