Mistrovství juniorek v pozemním hokeji do 21let druhý den

Juniorky na MEJ porazily Rusko 4:0

V prvním úterním střetnutí se utkaly výběry Walesu s vítězem včerejšího úvodního zápasu Francouzskami. Ostrovanky vzaly Francouzskou tvrz s urpunou snahou vyhrát,ale nepřesnými zakončeními daly možnostujmout se vedení soupeřkám.Ty nakonec zvítězili 3:0 (1:0) a Francie se stala prvním semifinalistou. Ve středu se o druhém semifinalistovi musí rozhodnout mezi Polskem a Walesem

Druhý zápas Ukrajina Skotsko byl Jindřiška Reichlová v souboji s ruskou Olgou Karasovounaopak v Plné režii ostrovanek. Hned od úvodu dominovaly na hřišti a za patnáct minut vedly již 3:0. Nepustily soupeřky k vážnější akci a korigování výsledku přineslo až vposlední čtvrt hodině zápasu,kdy Skotky spíše šetřily vlastní síly než soupeře. Skotsko : Ukrajina 4:1 (3:0).

V posledním zápase domácí juniorky „smetly“ Rusky 4:0. Český tým se ujal vedení ve 2.minutě z prvního trestného rohu, když se po kombinaci ze značky penalty trefila přesně Adéla Mejzlíková na 1:0. V další šanci se objevila Haklová, Hudečková Tereza Mejzliková v souboji s Natálií Martemianovovouvybojovala druhý trestný roh, na druhé straně likvidovala dva ruské brejky gólmana Vančurová.V poslední minutě se k sólu nadechla Reichlová, našla přesnou přihrávkou Capouchovou a ta chladnokrevně zavěsila podruhé. Po přestávce Rusky zvýšily tlak a Vančurová s Polcarovou musely vyřešit hned několik nepříjemných situací v kruhu.V 52.minutě pak Haklová vyslala do šance Kyndlovou, ale ta ruskou gólmanu nepřekonala. To se povedlo až úspěšný zákrok brankařky Andrey Vančurové při ruském trestnéHudečkové v 60.minutě po rozehraném trestném rohu, když skórovala pod ruskou brankářkou na 3:0. Poslední tečka zápasu pak patřila dvě sekundy před koncem kapitánce Tereze Mejzlíkové z dorážky po trestném rohu na konečných 4:0.

ČR : Rusko 4:0 (2:0) TR 7:3