Sport | Kulturistika, fitness  | Recepty | Cviky na břicho | Cviky na míčiZdraví, zdravá výživa | Trénink| Odebírej naši RSS  | 
Články Fotogalerie Videa Diskusní fórum Databáze sportů Poradna Sportovní Akce Redakce
  Diskusní fórum
  Sport Články
  Sportuj ostatní
  Sport Novinky
25.10.2007:
V pondělí 29.10.2007 bude spušten web www.sportuj.com -trénink
  Cviky na jednotlivé partie
  Připravujeme
Teff neboli milička
(2017-05-31 00:30:10)
  Sportovní akce
  Sport poslední články
  Nové články
  Fotogalerie
Velká cena Pelhřimova v mrtvém tahu - 5
Velká cena Pelhřimova v mrtvém tahu
zobrazení: 2391
známka: 0
  Sport Anketa
Sportujete alespoň 5 x týdně ?

Ano (8961 hl.)
 
Ne (8647 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 17608
  Sport Odkazy
  Počítadlo
Cvičení s činkami
Cvičíme s činkami Zájem o cvičení s činkami se v posledních letech prohloubil v důsledku tendence cílevědomého zvyšování tělesné zdatnosti, udržování kondice a formování harmonicky rozvinuté postavy.

Cvičení s činkami

Zájem o cvičení s činkami se v posledních letech prohloubil v důsledku tendence cílevědomého zvyšování tělesné zdatnosti, udržování kondice a formování harmonicky rozvinuté postavy. Tato tendence proniká i do domácí gymnastiky. Lehké činky jsou typickým posilovacím náčiním pro rozvoj dynamické síly . Mládež a ženy cvičí většinou s 1-2 kg činkami , starší chlapci a muži s 2-3 kg činkami. Cvičíme s činkami

Cvičení s činkami - zvýšení váhy činky

Po delší době intenzivního denního cvičení můžete s postupným narůstáním základní síly váhu činek po ½ kg zvyšovat, u mužů až na 5 kg.
Z požadavku stupňování zátěže ovšem vyplývá, že buď musíte mít sadu činek o různé váze, nebo si pořídit jednoruční kotoučové činky s vyměnitelnými kotouči. Při cvičení s činkami je velmi důležitá rychlost pohybů: jak zrychlení, tak zpomalení pohybu zvyšuje posilovací účinek. Počet opakování cviků bývá obvykle větší než při cvičení bez zátěže – 20 – 30 krát, většinou se cvičí až do projevů místní únavy .

Cvičení s činkami -držení činek

Činky můžeme držet třemi různými způsoby, které ovlivňují účinnost cviku:
a)
v každé ruce jednu činku úchopem uprostřed,
b)
obě činky v jedné ruce úchopem uprostřed,
c) v každé ruce jednu činku úchopem za hlavici.
Většinu cviků bez náčiní lze provádět i s činkami a zvýšit tak účinnost cvičení. Při cvičení s činkami zařazujeme ve větší míře výdrže v různých polohách paží nebo doprovodné pohyby paží (kroužení, točení, osmičky, hmitání). Často také provádíme pohyby s činkami v nízkých základních polohách (klek, sed, leh), abychom zabránili souhybům ostatních částí těla a soustředili úsilí do procvičované partie.

Protažení při Cvičení s činkami

Posilovací cvičení s činkami je třeba prokládat cviky uvolňovacími a protahovacími, při nichž odkládáme činky na zem tak, aby nám nepřekážely při cvičení. Při všech cvičeních následujícího souboru, pokud není uvedeno jinak, držíte v každé ruce jednu činku úchopem uprostřed. Pro inspiraci:

1.
V podřepu rozkročném bočném naznačujte pažemi přímé údery jako při boxu.

2.
Ve stoji rozkročném se uvolněně předkloňte, volně svěšené paže zkřižte. Proveďte prohnutý předklon vpravo a upažte. Vraťte se do uvolněného předklonu, paže zkřižte a totéž zacvičte vlevo (posilování zádového svalstva).

3.
Ve stoji rozkročném vzpažte. Proveďte mírný úklon vpravo a vzpřim, mírný úklon vlevo a vzpřim. Cvičte v rychlém tempu s přesným vyznačováním poloh (posilování postranního svalstva trupu).

4.
Ve stoji uchopte činky za hlavici a zapažte, činky jsou v prodloužení paží. Proveďte dřep a předpažte, vraťte se do stoje a zapažte (posilování svalstva nohou).

5.
V sedu zkřižném skrčmo skrčte připažmo, lokty jsou u těla, činky ze stran u ramen. Vzpažte a zahmitejte pažemi vpřed a vzad. Pak proveďte hluboký předklon, činkami se snažte dosáhnout co nejdále dopředu na zem (posilování zádového svalstva).

6.
Lehněte si na záda, upažte a přednožte roznožmo. Opakovaně zkřižujte paže i nohy a vracejte se do základní polohy. Paže i nohy se musí pohybovat ve svislé rovině (posilování svalů břišních a svalstva paží).

7
. Lehněte si na břicho a vzpažte. Obloukem vzad připažte levou a stejným způsobem ji znovu vzpažte. Totéž zacvičte pravou a pak oběma pažemi najednou (posilování zádového svalstva).

8
. Lehněte si na záda a vzpažte. Přejděte do sedu skrčmo a předpažte, vraťte se do lehu a vzpažte. Cvičte opakovaně v rychlém tempu (posilování přímého břišního svalstva).

9.
Ve stoji pokrčte připažmo, předloktí směřují vpřed. Střídejte dva poskoky na pravé s natočením trupu a činek vpravo s dvěma poskoky na levé noze s natočením trupu a činek vlevo (dynamické posilování svalstva nohou a procvičování vnitřních orgánů).

10. Ve stoji rozkročném upažte a proveďte současně čelný kruh levou paží a kruh pravým předloktím a opačně (cvičení nervosvalové koordinace spojené s posilováním paží).

Zkuste také velmi oblíbené cvičení na mičí.  Nebo načerpejte více informací o fitness.
Čtěte také nejnovější články nebo Tréninky sportovců nebo Diskutuj ve fóru.


| Autor: Tereza | Vydáno dne 03. 03. 2010 | 31954 přečtení |
| Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Ulozte si článek pomocí CTRl+D
| Diskusní fórum- Rádi vám poradíme s vašim tréninkem. O čem se právě diskutuje:
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
(c) 2007, 2008, 2009 |info o reklamě| návštěvnost|Kontakt|Odkazy|Chceš se stát redaktorem?|Zásady ochrany osobních údajů