Je to tam ! Basketbalisty jdou do finále + doplněno video

V semifinále MS v basketbalu 2010 jsem porazily Bělorusko v prodloužení po napínavé bitvě 81:77.

Samotné začátek utkání s Běloruskem se nám přiliš nepodařil a dlouho jsme se nemohli střelecky chytnout. Ale začalo se nám dařit a po první čtvrtce jsme již vedli 16:15. Do šaten v poločasové přestávce se však šlo za stavu 32:34. Třetí čtvrtka se nám povedla a vedli jsem po ní 54:49. První čtvrtka se změnila ve velkou přetahovanou ale v poslední minutě jsme drželi nadějný náskok o tři body. Do konce zbývalo zhruba 20 vteřin a Bělorusky potřebovali dát trojku, aby vyrovnali. Trenér si vzal oddechový čas a jednou z rad bylo, aby naše hračky nefoulovaly. Bohužel po rozehře z půlky, Hanka Horáková faulovala a Bělorusky tak zahrávali dva tresné hody. 1 tresný hod Běloruska proměnila, 2 tresný hod Běloruska neproměnila, ale Bělorusky si míč doskočily a Bělorusky dali poté koš za dva body. Bylo tedy srovnáno! Pro naše hračky to musela být obrovská ráno, zápas již se zdál vyhraný.

O to cenější je, že se naše hračky nepoložily a dokázaly Bělorusky v prodloužení porazit. Konečný stav na ukazateli byl 81:77. K nejlepším hráčkám patřily Hana Horáková, Eva Vítečková a Jana Veselá. Hanka Horáková řekla na Idnes k zápasu:  „Je to něco neskutečného. Když ten zápas skončil, jen jsem si opakovala, že to není možné. To, co tady prožíváme, se nedá k ničemu přirovnat,“