Domů Zdraví Příznaky Křeče v žaludku

Křeče v žaludku

Žaludek je zrádný orgán. Někdo s ním nemá problémy i když sní půlku prasete, jiný se po pár soustech obyčejného jídla svíjí v bolestech. Křeče v žaludku dokážou zkazit náladu každému. Nesou s sebou dlouhodobé snížení váhy a bohužel i radost ze života. Jídlo je palivo našeho těla a pokud začneme mít problém s jeho trávením, odrazí se to zákonitě na našem zdraví, psychice a celkové výkonnosti těla. Jaké mohou být příčiny křečí žaludku a jak dále postupovat? To si přečtěte v dnešním článku.

Příznaky žaludeční nepohody

Dle typu zdravotního problému se příznaky pochopitelně různí. Někdy nastupují křeče okamžitě po požití jídla,Muž, který trpí žaludečními křečemi jindy několik minut, až půl hodiny po posledním soustu. Důležité je dobu, kdy křeče nastoupí sledovat a sdělit ji svému ošetřujícímu lékaři.

Někdy mohou být křeče a bolesti skutečně neúnosné, pak je dobré mít doma v zásobě žaludeční čajovou směs na zklidnění. Přípravky proti křečím jsou většinou na předpis a proto se nevyhnete návštěvě lékaře. Bylinná léčiva fungují vždy lépe jako dlouhodobá léčba a prevence, než jako rychlé řešení akutních potíží.

Příčina žaludečních křečí

Kdybychom se měli věnovat podrobně všem příčinám žaludečních křečí, budeme tu do rána. Laik navíc sám jen těžko rozezná, zda má křeče v důsledku toho nebo onoho onemocnění. Nechte proto diagnózu na svém lékaři.

Pro zajímavost se můžete podívat na výčet nejčastějších zdravotních neduhů spojených s nepříjemnými křečemi žaludku:

·         Stres – dlouhodobý i krátkodobý

·         Potravinová alergie – např. na lepek nebo laktózu

·         Přítomnost polypu na žaludeční stěně

·         Přítomnost vředu na žaludeční stěně

·         Gastritida

·         Rakovina žaludku

·         Nerakovinný nádor žaludku

·         Gastropatie

Křeče žaludku může samozřejmě způsobovat i nadměrné požívání alkoholu, cigaret a nezdravého jídla. Pokud však dlouhodobě žijete nezdravě, je vždy lepší si zajít na prohlídku, než své potíže svádět pouze na unavený žaludek.

Lze tomu nějak předcházet?

V některých případech jen těžko, ale obecně platí, že se zdravým životním stylem předejdete mnoha nemocem, ty žaludeční nevyjímaje. Abyste se vyhnuli natištěné lékařské brožuře, kterou dostávají pacienti s vředy, polypy a záněty žaludku, budete si muset upravit svůj stávající jídelníček. Žádný organismus nevydrží dlouho na přísunu nezdravého jídla, kofeinu a alkoholu.

Raději vždy sáhněte po čerstvých potravinách. Konzumujte zeleninu, ovoce a dostatek vlákniny. Snažte se omezit největší zabijáky pro šťastný žaludek – alkohol, kofein, přesmažené pokrmy a velké množství masa a výrobků z něj.

Dopřejte si občas heřmánkový nebo mátový čaj a nechte tělo mezi jednotlivými jídly alespoň dvě, tři hodiny vytrávit. Uvidíte, že tento způsob funguje jako skvělá prevence i léčba většiny žaludečních onemocnění.

1 komentář

  1. Dobrý den zda li mohu zde, chtěla bych se zeptat. Již dlouhou dobu trpím na žaludek,nedávno jsem 6krat za noc zvracela spíše vodu a ted asi týden trpím tak ze mi to střílí do zad a mam i křeče.Poradite mi co by to mohlo být, i v noci mě to budí každou chvíli a občas chci zvracet. Mockrát děkuji za ochotu a odpověď. Veronika

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno