Skřípnutý nerv krční páteř

Krční páteř je důležitým spojením mezi hlavou a páteří, na tento spoj se klade velká zodpovědnost a proto není divu, že se nám občas nečekaně zablokují obratle nebo skřípnou nervy. Co dělat v případě problémů? Dočtete se v článku viz níže.

Krční páteř

je důležitým spojením mezi hlavou a páteří, na tento spoj se klade velká zodpovědnost a proto není divu, že se nám občas nečekaně zablokují obratle nebo skřípnou nervy. Asi jsme si všichni prošli nějakou bolesti a blokádou, kdy si člověk nemohl ani lehnout, ani sednout a bolest nepřestávala. Hodně bolestivou příhodou je vyhřezlá ploténka, kdy může dojít až k ochrnutí ruky, ale o tom dneska nebudu psát.

Blokádu krční páteře způsobuje:

  • hlavně dlouhé vysedávání u počítače
  • špatná poloha těla při spaní nebo sezení
  • jednostranná zátěž
  • plavání s hlavou nad vodou
  • průvan
Ztuhne vám šije, svaly, začne pronikavá bolest hlavy za krkem a za očima, kdy přímo šílíte bolestí, nemůžete otočit hlavou, začne vám být od bolesti zle.

Pomoc a léčba:

Hlavně zůstaňte v klidu, použijte popřípadě zdravotní límec, utišující léky, v těžších případech vyhledejte fyzioterapeuta nebo maséra, většinou bolest po čase odezní, ale ráda se vrací, jak ji člověk nečeká.

Jak se projevuje skřípnutý nerv krční páteře?

  • bolestí, mravenčením ruky, máte pocit ochrnutí
  • tyto příhody se stávají hlavně v pozdějším věku, jelikož otvory v obratlích, kudy procházejí nervy, začnou zarůstat a nerv je tak utlačený a projevuje se bolestí

Pomoc  a léčba:

Pomáhají léky proti bolesti, v horším případě, kdy potíže nepominou, je nutno vyhledat lékaře, který dá pacientovi krční límec nebo doporučí operaci. Určitě nelezte do teplé vany, jinak z ní taky nemusíte vylézt, říká se, že teplá koupel bolest více prohloubí. Skřípnutý nerv je nejlepší rozmasírovat, s pomoci gelu, nebo přikládat nahřívané osušky, suché teplo neubližuje, ale pomáhá. Pokud je bolest nesnesitelná, jděte ihned pro uvolňující injekci na pohotovost, v některých případech totiž bolest sama neodezní a utišující léky jsou v takových chvílích potřeba. Lékař předepíše pacientovi injekce nebo obstřiky, nechá provést vyšetření na neurologii, zda nejde o závažnější problém, některým pacientům doporučí rehabilitace a uvolňující cvičení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno