Šťáva z kysaného zelí

Mohlo by se na první pohled zdát, že zelí je obyčejnou a ničím nezajímavou zeleninou. Ve skutečnosti má však zelí, a především kysané, velký potenciál v oblasti zdraví. Pokud budete používat kysané zelí, zbylou šťávu rozhodně nevylévejte.

Kysané zelí je bohatým zdrojem mnohých zdraví prospěšný látek, a navíc skvěle chutná. Především v zimním období dodáme našemu organismu pojídáním kysaného zelí spoustu vitamínů a vlákniny. Ať už si kysané zelí připravujete sami doma nebo si jej kupujete v obchodě, vždy po konzumaci vám bezpochyby zbyde šťáva. Copak s ní děláte? Pevně věříme, že ji nevyléváte, je totiž také významným zdrojem vitamínů a zdraví prospěšných látek

Látky ve šťávě z kysaného zelí

Šťáva z kysaného zelí obsahuje především velké množství vitamínu C, považuje se však také jako přírodní antioxidant. Dále obsahuje vitamín A, B, C, K či kyselinu mléčnou. Chcete-li bojovat s volnými radikály, zlepšit svůj imunitní systém a posílit své zdraví, pravidelné popíjení šťávy z kysaného zelí vám k tomu může dopomoci. Šťáva z kysaného zelí je velmi kyselá, brzy si však na chuť zvyknete. Spoustě lidem tato šťáva přímo chutná, možná mezi ně patříte i vy.

Vliv šťávy ze zelí na organismus

Již jsme naznačili, že pravidelné popíjení šťávy z kysaného zelí má příznivé účinky na lidský organismus. Pojďme se tak blíže podívat na to, co nám může popíjení přinést.

Omlazující účinky

Popíjením šťávy z kysaného zelí aktivizujeme detoxikační aktivitu enzymů a nastartujeme metabolismus. Při pravidelné konzumaci tak dojde k celkovému lepšení kvality pleti, vyhlazení vrásek a zjemnění.

Prevence proti nádorům

Šťáva z kysaného zelí je doporučována především díky svým blahodárným účinkům pro prevenci nádorových onemocnění. Pravidelným popíjením této šťávy můžeme bojovat proti vzniku rakoviny žaludku a celé trávicí soustavy. Rovněž blahodárně působí proti žaludečním vředům. Pozor však na projímavé účinky, které však mohou být pozitivní v případě absolvování detoxikační kůry. Díky tomu z těla dostaneme řadu škodlivých látek.

Šťáva ze syrového zelí

Stejně jako je zdraví prospěšná šťáva z kysaného zelí, tak může organismus podpořit i šťáva ze zelí syrového. Používá se především jako účinný prostředek s boji s peptickými vředy. Obsahuje látky, které se přímo používají do léčiv pro léčbu vředů. Obecně však lze říci, že ve šťávě ze zelí kysaného je více zdraví prospěšných látek, a tak se pro léčivé účinky hodí právě zelí kysané.

Pokud jste doposud šťávu z kysaného zelí vyhazovali, věříme, že od příště ji budete konzumovat a podpoříte tak svůj organismus. Možná vám i zachutná, a pokud nikoliv, zkuste chuť překousnout a i přesto tuto šťávu popíjet.

1 komentář

  1. Štáva z kupovaného zelí ve sklenici a většina z pytlíku bohužel je sterilovaná tudíž prošla varem a vitamínů je tam minimum neli žádné. Kysané zelí od výrobců z pytlíku chce číst etiketu a v 99%víme jasně že je lepší si udělat kysané zelí sami doma.všude doplněno konzervanty atd….. Nakrouhat, nasolit, kmín a do zelňáku, uvidíte sami rozdíl. Hezký den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno