Alberto Tomba zve do Itálie

Praha (Pressweb) –  Léto budiž pochváleno, radujme se, že ho máme! Ale… Opalování, koupání a radost z letního sluníčka i kopečkové zmrzliny vám přece nemusí bránit v poohlížení se po zimní dovolené! Naopak – právě teď máte největší výběr termínů i lokalit

Jestli chcete v příští sezoně vyzkoušet něco úplně nového, máte možnost! Nově začnou totiž vybrané cestovní kanceláře nabízet zájezdy do kraje Emilia Romagna v Itálii, kde je ve třech areálech k dispozici okolo stovky kilometrů sjezdovek, snowparky, babyparky a spousta možností, jak trávit volný čas. Do kraje Emilia Romagna v Itálii zve samotný Alberto Tomba, který se zde narodil a prožíval zde své lyžařské začátky.

Kraj Emilia Romagna má samozřejmě co nabídnout i v létě, i když přiznejme si to, do hor většina z nás vyráží v sezoně, kdy vrcholky hor zapadají sněhem a lanovky se rozjedou vzhůru. V zimě zde na vás čekají tři střediska – Cimone, Corno alle Scale a Cerreto Laghi. „Tyto areály jsou v mnohém unikátní. Leží v opravdové Itálii, kraj Emilia Romagna je proslulý výborným jídlem a pohostinnými lidmi. Je nedaleko Boloni a Florencie, takže kdo nevydrží celou dovolenou lyžovat, může si užít i tato starobylá města. Každý si zde může udělat program podle sebe, kromě lyžování je zde i mnoho dalších možností, jak trávit čas. Ideální jsou tato střediska také pro rodiny s dětmi. Komu se nechce cestovat autem, může letět do Boloni, odkud zajišťujeme transfer až do střediska,“ zve milovníky italské zimy paní Helena Hofmann z cestovní kanceláře Sol Nostrum, která tato lyžařská střediska od letošní sezony zpřístupní také českým návštěvníkům.

CIMONE

– 50 km sjezdovek obsluhovaných 24 vleky
– snowpark
– 3 upravované okruhy pro běžkaře
– 3 babyparky
– systém umělého zasněžování je schopen pokrýt 78% lyžařské plochy (kromě výjimečných situací s obzvlášť nepříjemnými povětrnostními podmínkami)

Cimone je opravdový ráj pro milovníky snowboardu díky Snowparku Piancavallaro, kde jsou k dispozici jumpy, kink boxy, step-upy, 90 metrový half-pipe a další vybavení sloužící k uspokojení milovníků tohoto sportu, kteří Cimone během zimní sezóny hojně navštěvují.

V tomto areálu je také možné okusit vzrušení snowkitingu, kdy se přivázáni na pestrobarevného draka se snowbordem na nohách vznášíte podél horských hřebenů a překonáváte sněžné pláně i rychlostí 50 – 70km v hodině.

CORNO ALLE SCALE

–  36km sjezdovek obsluhovaných 5 sedačkovými lanovkami, vleky a 2 mobilními pásy
– snowpark
– přírodní park Corno alle Scale o rozloze 5000 hektarů pro pěší turistiku
– 80% sjezdovek je uměle zasněžováno, což umožňuje lyžovat v průměru 150 dní v roce

Lyžařské středisko Corno alle Scale oslavuje v letošním roce návrat Alberta Tomby. Na tomto sněhu se Alberto narodil, vyrostl a připravoval na světové úspěchy, které ho vynesly na nejvyšší místo v dějinách lyžařského sportu.

Toto lyžařské středisko představuje velký přírodní amfiteátr, který se rozprostírá v podobě vějíře od vrcholu Corno alle Scale k úchvatnému jezeru Scaffaiolo.

CERRETO LAGHI

–  16 km sjezdovek obsluhovaných 3 sedačkovými lanovkami, vlekem a mobilními pásy
– snowpark se skoky, raily, nočním osvětlením a hudební produkcí
– dva běžkařské okruhy délky 7 a 5km schválené pro mezinárodní závody
– chystá se otevření babyparku a školní sjezdovky
– 35 sněžných děl zasněžuje 10 km sjezdovek

Příjemný snadno dostupný areál Cerreto Laghi je ideální pro ty, kdo si chtějí odpočinout od rozlehlých areálů. Čas, který nebudete chtít věnovat lyžování, můžete strávit například v moderním objektu Ledového paláce.

Už se vidíte na sněhu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno