Domů Zdravé recepty Recepty z ryb Amur pečený v troubě

Amur pečený v troubě

Dobře vypadající a skvěle chutnající amur pečený v troubě je opravdu elegantní pokrm, který doporučujeme připravovat zejména pro zvláštní příležitosti. Určitě neurazí – ba naopak. Takže jak upéct tuhle báječnou rybu v troubě tak, aby se vám doslova rozpadala v ústech?

Celá pečená ryba je naším první tipem – na jakémkoliv talíři vypadá doopravdy velmi působivě. Pamatujte si jedno: Je důležité přesně dodržet dobu pečení, aby jemné rybí maso nevyschlo a zůstalo báječně křehké šťavnaté.

Jak udit ryby

Jak začít s pečením amura v celku

Začněte tím nejjednodušším, a to tak, že rybu dobře oškrabete a poté ji ještě opatrně podélně rozříznete. Pokud to půjde, vyjměte co nejvíce kostí. Vezměte si k ruce speciální kleštičky a vůbec se snažte, aby se v hotovém pokrmu nenacházela ani jedna jediná kůstka.

Nasypte do útrob ryby oblíbené aromatické byliny. Skvěle se hodí např. rozmarýn, případně i čerstvá petrželka, na závěr přidejte také prolisovaný nebo drcený česnek. Pamatujte si, že chutným a především univerzálním doplňkem veškerých ryb jsou také citrony (limety ne, jsou příliš ostré) – jejich měsíčky se proto jednoduše vloží dovnitř nebo se položí vedle.

A co dál? Amura osmažte z obou stran na pánvi, a pak jej zabalte do hliníkové fólie – vždy lesklou stranou dovnitř. Dobře utěsněte a upečte. Doba pečení ryby amura je vždy závislá na jeho velikosti, ale pamatujte si, že průměrně velký amur si musí v troubě pobýt asi 30 minut, a to při teplotě 200 ° C. Čím déle ho budete smažit podle návodu výše, tím kratší bude samotné pečení.

A jak vypadá hotová ryba? Vždy má bílé jemné maso, které úplně samo odpadá od kostí. Servírovat můžete amura s mnoha přílohami. Perfektní je třeba s křupavými bramborami se špenátem, do kterého jste přidali stejné bylinky, jako pro ochucení ryby. Získáte tak chutný a zdravý pokrm plný chutí a vůně, a to jen z jednoduchých surovin.

Jak upéct rybí filé z amura?

Ale pečená ryba není jedinou možností. Filé bez kůže která jinak maso chrání před ztrátou šťavnatosti, by mělo být pro dokonalý výsledek vždy pečeno s další vrstvou, jež udrží měkkou a jemnou texturu masa. Pečte h tedy nejlépe v krustě.

A z čeho ji připravit? Možností je mnoho, využijte ořechy, parmazán nebo třeba zdravé kukuřičné vločky. Ryby se pod křupavou přikrývkou nádherně připraví a stanou se základem nevšední večeře. Vybranou ingredienci jednoduše nastrouhejte nebo rozdrobte, dochuťte a promíchejte s vejcem. Směs natřete na rybí filé a pečte.

Věnujte pozornost tloušťce filé i množství použitých přísad. Samotné filé se peče krátce. Vyžaduje asi 10 minut pečení při 180 ° C. Pokud ho pokryjeme krustou, prodloužíme tento čas o 5–10 minut. Pak ho servírujeme s přílohou podle chuti, dušená zelenina bývá nejlepší.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno