Astma příznaky

Astma je onemocnění dýchacích cest, které je stále častější. Je řazeno mezi civilizační choroby. V článku si můžete podívat na příznaky a projevy astmatu. A také nějaké základní informace o léčbě.

Při astmatu dochází k zánětům sliznic dýchacího ústrojí. Postihuje nejvíce průdušky. V posledních letech se výskyt astmatu neustále zvyšuje. Může zato pravděpodobně hlavně stále více znečištěné životní prostředí a také to, že mají lidé stále slabší imunitu a proto se častěji objevují alergie. A astma bývá většinou spojené s nějakou alergií. Nejčastěji to jsou alergie na pyl, trávu, roztoče nebo na plísně.

Astma: hlavní příznaky a projevy

Astma se projevuje většinou hlavně těmito příznaky a projevy:

  • napětí v hrudníku – pociťujeme napětí v hrudníku
  • pískavé dýchání – při výdechu jsou slyšet pískavé zvuky.
  • obtíže při dýchání – špatně se nám dýchá
  • kašel
  • svědění hrudníku – může se také objevit svědění na hrudníku
  • dušnost

Léčba astmatu

Astma je chronické onemocnění, které nejde v současné době zcela vyléčit. Jde však potlačit příznaky tak, že bude žít úplně normálním životem bez omezení. Jako léky se nejčastěji využívají různé antihistamika. Často se také používají různé inhalační přípravky. Pomocí léčby se může dostat astma zcela pod kontrolu. Cílem léčby je také co nejvíce omezit astmatické záchvaty. Pokud se jedná o alergické astma, tak je vždy nutné řešit zároveň i alergi.  Velmi rozšířenou pověrou je, že astmatik nemůže sportovat. Ve většině případů však sport při asmatu pomáhá. Ideální je běh či cyklistika. Vždy se ale poraďte se svým ošetřujicím lékařem. Astma má i hodně vrcholových sportovců: lyžař Lukáš Bauer, běžec Haile Gebrselassie, desetibojař Tomáš Dvořák a další sportovci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno