Boty na nohejbal

Rádi hrajete nohejbal? Pořiďte si na něj boty, které výrazně zvýší vaši výkonnost ve hře a zlepší i požitek. Investice do nových nolejbalových bot se vám jistě vyplatí. Pokud jinak hrajete ve starých teniskách, určitě uvidíte velký rozdíl. Nohejbalové boty jsou nejen praktické, ale také moderní zpracované.

Mezi přední výrobce tohoto typu obuvi patří česká značka Botas. Oblíbené mezi nohejbalisty jsou také boty značky Errea. Podívejte se, jaké boty si můžete na nohejbal nazout, v jakých se vám bude dobře hrát. Vybírat můžete dle celé řady aspektů. Základem je však důkladné vyzkoušení obuvi. I sebelepší boty ve špatné velikosti budou zkrátka velmi nepohodlné.

Jaké boty jsou ideální?

Určitě vám doporučujeme koupi speciálních sálových bot na tento sport. Boty na nohejbal mají v porovnání s jinou obuví plochou a pevnou špičku, která umožňuje mnohem lepší kontakt s míčem, než tomu je u obyčejných tenisek. Nechybí také zpevnění na vnitřní straně špičky, která představuje na botách nejvíce namáhané místo. Díky tomuto zpevnění se boty jen tak neopotřebují a vy tak budete mít jistotu, že si za pár měsíců nebudete muset kupovat nové. Sálová obuv na nohejbal by také měla být spolehlivá a stabilní, jelikož často budete nuceni stát jen na jedné noze, tak abyste minimalizovali riziko svého pádu.

Nohejbalový míč

Základ je kvalitní provedení

Při koupi nohejbalových bot věnujte svou pozornost nejen jejich svršku, ale také podrážce, která by měla splnit vaše nejnáročnější očekávání a požadavky. Ideálně by měla být ošetřena protiskluzovou úpravou, díky které bude pevně držet na kterémkoliv povrchu. Podrážka by měla mít tedy i speciální profil, který vám umožní hrát venku na betonu, na antuce i v hale.

Jestliže se chystáte hrát volejbal uvnitř, přesvědčte se o tom, že vaše podrážka nebude nepříjemně barvit. V některých sportovních halách dokonce vyžadují boty se světlou podrážkou, aby měli jistotu, že jim tam neuděláte nevzhledné šmouhy.

Boty na nohejbal značky Botas

Botasky mají v nohejbalu mnoholetou tradici a mezi nohejbalisty u nás rozhodně patří k nejoblíbenějším značkám. Cena za boty se pohybuje od 1000 do 3000 Kč a závisí především na to, jaký model si vyberete. Modely nižší řady a ty ze starších kolekcích jsou samozřejmě levnější. Pokud zvažujete koupi nových bot, na výprodej však rozhodně nečekejte, jelikož by vaše velikost už pak nemusela být k sehnání.

Nohejbalová obuv značky Botas je většinou vyrobena ze syntetického materiálu nebo z pravé kůže. Syntetické boty jsou samozřejmě mnohem levnější. Mají však tradiční vzhled a vaší noze zajistí rovněž dobrou podporu. Může se však stát, že se vám v nich bude noha více potit. Ať už si vyberete Botasky z jakéhokoliv materiálu, určitě vám doporučujeme použití speciálních ponožek, které se v botách nebudou shrnovat a zajistí vám maximální komfort po celou dobu hry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno