Bresaola

Bresaola je tradiční masová italská pochoutka. Jedná se o sytě červené sušené hovězí maso, které má výraznou chuť a hodí se k vínům i luxusním předkrmům nebo snackům. Pokud máte rádi sušené maso, tuto italskou specialitu si zamilujete.

Co je Bresaola

Bresaola je vzduchem sušené prosolené hovězí maso, které dozrává dva až tři měsíce. Potom získá svou výrazně červenou barvu, která je pro tuto delikatesu příznačná. Bresaola se krájí na velmi tenké plátky, každý plátek na oválný tvar. Tenké plátky mají sladkou vůni. Pro někoho může být vůně sušeného hovězího jakoby zatuchlá.

Pokud vás nedostane netradiční vůně masa, pak vás dostane jeho chuť. Ta je nepopsatelná, liší se od jiných typů sušených mas. I proto je bresaola populární nejen v Itálii, ale po celé Evropě. Pochází z severní části Alp v Lombardii. V současnosti se úspěšně vyrábí na území celé Itálie.

Bresaola

Jak se bresaola vyrábí

Bresaola se vyrábí z kvalitního zralého hovězího masa. Bresaola je vcelku drahá, protože se používá kvalitní maso z mladého skotu a současně výroba trvá několik měsíců. Obzvláště u nás je italské sušené maso velmi drahé, ale jednou za čas investovat do kvalitního jídla se rozhodně vyplatí. Bresaola se suší postupně, díky tomu postupně ztrácí obsah vody a tím také zvyšuje svou trvanlivost. Sušené maso je proto velmi trvanlivé a ve vaší spíži vydrží i několik měsíců. To ovšem jen v případě, že se udržíte a pochoutku nesníte ve velmi krátké době.

Konzumace sušeného masa bresaola

Bresaola je tak chutné a delikátní maso, že jej před konzumací nemusíte nijak speciálně upravovat. Důležité je nakrájet jej na velmi tenké plátky a pochutnat si na něj s dobrým vínem. Italové mají rádi toto sušené hovězí maso zakápnuté velmi kvalitní extra panenským olejem a posypaný parmazánem.  Bresaola se podává jako předkrm. Obvykle se ještě okoření. Může se také jíst se salátem z rukoly.

Pokud se chystáte na letní dovolenou do Itálie, bresaolu byste rozhodně neměli vynechat. Na sušeném hovězím si ale můžete pochutnat i u nás. V obchodech s kvalitními potravinami se s tímto produktem dnes běžně setkáte. Počítejte s vyšší cenou, která je vykoupena svou lahodnou chutí. Milovníci sušeného masa, kteří bresaolu ochutnali, potvrdí, že originálnímu sušenému se vyrovná jen máloco.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno