Broskvová dřeň

Potřebuje zpracovat sezónní ovoce a hledáte nejchutnější a nejjednodušší recepty? Pak vám určitě zachutná broskvová dřeň, k jejíž výrobě budete potřebovat jen několik málo surovin.

Jde o velmi jednoduchý způsob zpracování broskví – jen je smícháte s vhodnými ingrediencemi a zamrazíte. Výsledkem je poté báječně chutnající zmrzlina, která vás osvěží v horkých dnech, případně vám v zimě připomene sladké chutě léta.

Recept ze dvou ingrediencí

Budete potřebovat jen dvě vstupní suroviny:

  • cukr
  • a broskve.

Aby však výsledek stál opravdu za to, musíte si pohlídat zralost broskví. K výrobě dřeně se hodí ty měkké , víceméně přezrálé, z jiných chutnou broskvovou dřeň neuděláte, ani kdybyste k nim přidali cukru třeba dvojnásobek.

Jak postupovat při výrobě dřeně

Broskve je nejdříve nutné spařit ve vroucí vodě a poté rychle zchladit pod tou studenou. Díky tomuto kroku snadno oloupete jejich slupku, která se do dřeně rozhodně nehodí. Poté broskve rozpulte, vypeckujte a nakrájejte na menší kousky.

Jakmile máte hotovo, tak si získaný materiál zvažte s přidejte cukr. Všeobecně platí, že na 1 kilogram broskví vám bude stačit asi 200 gramů cukru. Vše společně vložte do mixéru rozmixujte.

Jak mít hladkou dřeň

Jakmile máte hotovo, stačí jen dřeň nalít do misky a nechat zmrazit. Aby však byla krásně hladká a nevytvořily se v ní velké krystalky ledu, je nutné ji zamrazit správně. Vzniku krystalků totiž lze předejít pečlivým mícháním – snaže se proto dřeň promíchat každou půlhodinu až do doby, kdy zcela ztuhne. Tento postup by vám měl zaručit nádherně hladký dezert bez větších hrudek zmrzlého ledu.

Broskvová zmrzlina

Nemusíte však vyrábět pouze dřen. Skvěle vám zachutná i jemná zmrzlina. A co budete pro její výrobu potřebovat?

  • broskve – 3 ks,
  • cukr – 1 šálek,
  • šlehačka – 500-600 ml,
  • bramborový škrob – 1 lžička.

Broskve omyjte a upravte stejným způsobem jako při přípravě dřeně. Poté je vložte do mixéru a rozmixujte na pyré. Přidejte cukr a hmotu promíchejte lžící. Do velkého hrnce nalijte smetanu a zalijte ji broskvovým pyré.

Pro hladkou konzistenci je třeba var

Hrnec postavte na sporák a za stálého míchání zahřejte zmrzlinovou hmotu asi na 90 °C. Teprve nyní přidejte bramborový škrob a dobře zamíchejte. Díky němu získá broskvová zmrzlina po zmrazení příjemnou konzistenci.

Po přidání škrobu míchejte zmrzlinový základ tak dlouho, dokud hrudky škrobu úplně nezmizí. Poté ještě hmotu na broskvovou vařte 5 minut, aniž byste ji dovedli k bodu varu. To je opravdu důležité, protože převařená smetana aby opravdu nechutnala dobře. Zmrzlinu nalijte do vhodné nádoby a po vychladnutí na pokojovou teplotu vložte nádobu do mrazáku. Opět nezapomeňte broskvovou zmrzlinu pravidelně míchat. Díky tomu bude ve struktuře homogennější.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno