Ceny potravin na Tenerife

Tenerife je španělský ostrov, který je součástí Kanárských ostrovů. Toto souostroví tvoří celkem sedm ostrůvků, z nichž Tenerife je největší. Najdeme ho asi 320 kilometrů od pobřeží Maroka v Atlantském oceánu. Jeho rozloha je 2 034 km2. Zajímavostí je, že právě na tomto ostrůvku se nachází nejvyšší hora celého Španělska. Pico de Teide měří 3717 m n. m. Jedná se o třetí největší sopku na světě. Pokud navštívíte ostrov Tenerife, rozhodně byste se měli vydat také do národního parku Las Canadas del Teide. Ostrov je vhodný pro pěší turistiku, vodní sporty i odpočinek na pláži.

Tenerife

Ceny potravin na Tenerife

Ať už se rozhodnete stravovat v restauracích nebo nákupem v supermarketech, počítejte s tím, že za potraviny zaplatíte o něco více než v České republice. Obecně ale platí, že Tenerife patří mezi levnější španělské ostrovy. Za dobrou cenu můžete koupit kuřecí maso, místní sýry a pečivo. Pokud ale milujete vejce, připlatíte si. Ovoce a zelenina budou záviset na druhu. Některé jsou levnější, jiné ale zase budou dražší.

Mléko

I na Tenerife se mléko prodává v litrových baleních. Narazit můžete na různé druhy (polotučné, tučné, odstředěné). Průměrná cena v roce 2023 činí asi 23 Kč za jeden litr mléka. Tato cena je jen o něco vyšší, než v České republice. Čerstvé mléko je dražší, než to, které koupíte v krabici.

Bageta

Na Tenerife nenarazíte na rohlíky, ty jsou výsadou České republiky. K dostání jsou bagetky, kdy za jeden kus zaplatíte asi 23 Kč. I nyní se nejedná o nijak závratnou částku. Chléb vychází na stejnou částku, jedná se ale o malý bochník.

Chobotnice

Vejce

Můžete narazit na různá balení vajec. Nejvíce se vyplatí koupit vejce po 12 kusech, která zároveň patří mezi nejoblíbenější možnost. Zaplatíte za ně asi 62 Kč. Ani to není příliš odlišné od cenách v České republice.

Místní sýr

Specialitou, kterou byste si na Tenerife neměli nechat ujít, je jejich žlutý sýr. Narazíte na něj na každém kroku. Za 1 kg tohoto lahodného sýra zaplatíte asi 238 Kč. To je 9,4 EUR.

Maso

Pokud si budete připravovat pokrm z masa, připravte se na následující ceny:

 • Kuřecí maso stojí 143 Kč za kilogram, což je dokonce levnější, než v České republice.
 • Hovězí maso koupíte za průměrných 245 Kč za kilogram, záležet ale bude na tom, o jakou část hovězího masa jde.

Paella

Ovoce

Za zmínku stojí také ceny některých druhů ovoce. Kromě těch klasických, které si můžeme koupit i u nás, narazíme také na široký výběr tropického ovoce, které u nás jen tak neuvidíte. A když, tak nemusí být v takové kvalitě, jako je zde. Nyní si uvedeme částky za nejoblíbenější druhy ovoce v množství jeden kilogram:

 • Jablka stojí průměrně 48 Kč za kilogram, přičemž částka se může lišit v závislosti na odrůdě.
 • Obvyklá cena banánů je 41 Kč za kilogram.
 • Pomeranče zakoupíte za 48 Kč za kilogram.

Rajčata

Ze zeleniny jsou nejoblíbenější rajčata, která se mohou pyšnit svou šťavnatostí a skvělou chutí. Za jeden kilogram zaplatíme asi 38 Kč. To je o dost méně, než v českých supermarketech.

Nealkoholické nápoje

Láhev vody (perlivé, jemně perlivé i neperlivé) o objemu 1,5 litru stojí přibližně 17 Kč. Stejně jako u nás můžete ale narazit na velké cenové rozdíly. Takže koupit můžete vodu o dost levnější, ale také o dost dražší. Uvedená částka je průměrnou cenou. Pokud byste si chtěli koupit láhev coly, připravte se na částku 34 Kč.

Opuncie

Pivo a jiné alkoholické nápoje

Cena piva se může lišit v závislosti na tom, jestli kupujete známou značku. Místní piva jsou obvykle levnější, než ta z dovozu. Za 500 mililitrů místního piva zaplatíte průměrně 26 Kč, stejné množství piva z dovozu vychází na 45 Kč. Narazit ale můžete také na plechovkové pivo, které vás může vyjít i za 14 Kč za půl litru. Další alkoholické nápoje uvádíme zde:

 • Láhev vína střední třídy o objemu 0,75 litru stojí okolo 6 EUR, což je 143 Kč. Stejně jako u nás můžete narazit na levnější, ale také mnohem dražší značky.
 • Bílý rum Captain Morgan stojí 363 Kč, tj. 15 EUR.
 • Seagram’s Extra Dry Gin vás vyjte na asi 267 Kč (11 EUR).
 • Johnnie Walker Red Label stojí 391 Kč, tj. 16 EUR.
 • Whiskey stojí průměrně kolem 16 EUR, což je 391 Kč. Najdete samozřejmě ale také mnohem dražší láhve.

Cena cigaret

Kuřáci mohou zajásat. Je pravděpodobné, že si nějaké ty cigarety odvezou také domů (pozor na povolená množství). Důvodem je to, že jsou až o třetinu levnější, než v České republice. Levnější značky stojí asi 74 Kč, za známější značky, jako je například Dvidoff, zaplatíte v přepočtu 93 Kč. Malrboro cigarety stojí 96 Kč.

Restaurace

Ceny v restauracích

Pokud chcete za jídlo v restauracích ušetřit, zajděte do podniku, který není v turistických centrech. Pro inspiraci se můžete zeptat místních. Jsou velmi přátelští a mohou vám poradit podnik, kde se dobře vaří a málo platí. Počítejte s tím, že obsluze byste měli nechat spropitné ve výši asi 5 % z celkové ceny. Když ale nedáte žádné spropitné, neděje se nic strašného. Je to podobné jako v České republice – pokud jste byli spokojeni, spropitné dejte. Obecně lze ale uvést tyto ceny za jídlo:

 • V levnější restauraci zaplatíte za jeden chod jídla průměrně 245 Kč.
 • Restaurace střední kategorie vás přijdou na 588 Kč za tříchodové menu.
 • Za půl litru místního piva v restauraci zaplatíte asi 46 Kč.
 • Cappuccino vychází na 41 Kč, což je částka, která je v porovnání s restauracemi v České republice o něco nižší.
 • Malá láhev Coca Coly (0,33 l) stojí přibližně 32 Kč.
 • Voda o objemu 0,33 l stojí asi 23 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno