Domů Sport Cestování Ceny potravin v Maďarsku

Ceny potravin v Maďarsku

Chystáte se navštívit Budapešť, hlavní město Maďarska, na dovolenou pojedete k Balatonu nebo jinam do Maďarska? Pak je určitě na místě se informovat, jaké jsou ceny potravin v Maďarsku. V následujícím přehledu se dozvíte, kolik zaplatíte za základní potraviny v obchodech a za kolik se najíte v restauracích.

Ceny v Maďarsku

Ačkoliv pro českého turistu neexistuje příliš evropských zemích, kde by se měl z finančního hlediska dobře, Maďarskou takovou zemí zrovna je. Ceny potravin v Maďarsku jsou v mnoha ohledech podobné cenám v České republice, proto je dovolená v Maďarsku cenově dostupnou alternativou. Je však nutné počítat s tím, že podobně jako v Praze, i v Budapešti jakožto hlavním městě jsou ceny viditelně vyšší než v jiných částech země. Díky supermarketům s celostátní působností se však tyto ceny především u základních potravin stírají. V restauracích, barech či kavárnách však v Budapešti nebo jiných turisticky oblíbených městech a střediscích zaplatíte trochu více. V Maďarsku se platí maďarským forintem (HUF). Hodnota jednoho sta forintů odpovídá přibližně 8,2 českým korunám (100 HUF = 8,2 CZK).

Ceny potravin v Maďarsku
Krásná Budapešť

Ceny základních potravin

Pokud při cestách dáváte přednost nákupu potravin v obchodech a supermarketech, zaplatíte za potraviny v Maďarsku podobné částky jako u nás. Kilogram kuřecích prsou vychází po přepoštu na asi 120 Kč, litr čerstvého mléka 18 Kč, kilogram jablek 18 Kč, kilogram brambor 8 Kč, kilo cukru asi 20 Kč. Zá láhev místního piva zaplatíte v obchodě kolem 18 Kč, láhev vína stojí kolem 85 Kč a výš.

Ceny v restauracích a kavárnách

Pokud vyrazíte na výlet nebo dovolenou do Maďarska, určitě budete chtít ochutnat i místní kuchyni, najíst se teplého jídla nebo si dopřát dobrou kávu v kavárně. Zde je nutno počítat právě s městskými přirážkami. Dražší přitom není jen samotná Budapešť, ale i turisticky hojně navštěvované oblasti, např. Balaton. V levné restauraci či fastfoodu se bez problémů najíte za cenu kolem 120 Kč. Pokud byste chtěli jíst v trochu lepší restauraci s tradičními pokrmy, připravte se na cenu od 250 Kč. Čepované pivo v restauraci stojí kolem 35 korun, třetinka coca-coly asi 25 Kč. Pokud navštívíte kavárnu a dáte si dobré kapučíno, zaplatíte přibližně 30 až 40 Kč.

Z finančního hlediska je Maďarsko pro Čechy ideální destinací. Výhodné jsou i ceny služeb, včetně dopravy či hotelů. Budapešť je nádherné evropské město, neváhejte a rozhodně do něj zavítejte. Za návštěvu však stojí i další města, byť jsou méně známá. Směňte si koruny za forinty a hurá do Maďarska!

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno