Chcete si pořádně odpočinout od práce? Navštivte Mariánské Lázně!

Mariánské Lázně, město plné zajímavých pamětihodností, kouzelných parků a především léčivých pramenů. Kdo zatím neměl tu čest tam zavítat, měl by to rychle napravit. Nejen lázeňští šviháci si zde přijdou na své. Okolí Mariánských Lázní láká také nadšené turisty a rodiny s dětmi, jenž si zde užijí krásné prázdniny. Následující článek vám představí nejzajímavější místa, jež v tomto okrese stojí za to navštívit.

Léčivé prameny a památky

Bezesporu tím největším lákadlem v tomto lázeňském městě jsou léčivé prameny. V blízkém okolí vyvěrá nejméně 100 minerálních pramenů, které již v 17. století byly stáčeny a dodávány do zdejších kostelů. Právě místní kostely patří k vzácným památkám, které oslní nejednoho turistu. Řadí se mezi ně třeba římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie či pravoslavný kostel sv. Mariána. V současné době je využíváno 53 minerálních pramenů, z toho šest hlavních slouží k pitným kúrám. Jedná se o Rudolfův, Lesní, Karolinin, Křížový, Ferdinandův a Ambrožův pramen. V Mariánských Lázních však najdete i jiné turisticky zajímavé atrakce. Jistě vás zaujme židovský hřbitov nebo kouzelné lázeňské domy, díky nimž na vás dýchne jedinečná lázeňská atmosféra.

Mariánské Lázně

Kulturní vyžití

Kulturní život v Mariánských Lázních se těší dlouholeté tradici. Milovníci vážné hudby uspokojí své smysly při poslechu Západočeského symfonického orchestru. Na představení si můžete zajít do Městského divadla a pro ty zvídavější jsou zde k dispozici expozice Městského muzea. Oblíbenou společenskou událostí, kvůli které se do Mariánských Lázní sjíždí každý rok mnoho turistů, je Chopinův hudební festival.

Zámek Bečov

O ubytování se postarají hotely Cristal Palace a San Remo, jenž disponují dvěma vlastními prameny vysoce kvalitní minerální vody a navíc parkovištěm či podzemními garážemi. V hotelu San Remo si mimo jiné můžete užít chvilku odpočinku v lesoparku s okrasným jezírkem a altánkem. Více informací o nabízených službách hotelu naleznete na webových stránkách https://cristalpalace.cz/ a https://www.sanremo.cz/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno