Domů Výživa Zdravé recepty Čím nahradit sýr Philadelphia

Čím nahradit sýr Philadelphia

Chystáte se péct proslavený cheescake, ale chybí vám doma ty správné suroviny? Víme, čím nahradit sýr Philadelphia, aby šlo o skutečně perfektní zážitek. Možností je naštěstí celá řada, takže si vždy vyberete tu, která vám bude aktuálně vyhovovat nejvíce.

Produkt, který tak trochu klame jménem

I když to tak na první pohled může vypadat, sýr Philadelphia opravdu nepochází ze stejnojmenného amerického města. Jeho tvůrcem je William Lawrence a i když v USA skutečně žil, jeho domovem byl vzdálený New York. Svůj sýr však takto pojmenoval záměrně. Tehdy byla totiž Philadelphia jako město známé potravinářskými výrobky nejvyšší kvality. Tak proč se tedy na této značce tak trochu nepřiživit?

Když nemáte Philadelphii zrovna po ruce

V našich končinách jde bohužel o poměrně exkluzivní a díky tomu i drahé zboží. A pokud nenatrefíte na Philadelphii v akci, jen těžko se bude s její vysokou cenou smiřovat. Naštěstí vůbec nemusíte, možných alternativ je opravdu celá řada.

Pro začátek můžete použít sýry typu Mascarpone nebo Boursen. Philadelphii se velmi podobají jak chutí, tak i svými vlastnostmi. Váš cheescake tak bude stále krásně krémový, nadýchaný a vláčný.

Pokud nemáte ani mascarpone, sáhněte po ricottě

Pokud se podíváte na to, jak se Philadelphie nahrazuje v Itálii, dost možná vás překvapí, že tu místo ní používají trochu kyselejší ricottu. Naštěstí se vše dá zachránit přidáním trochy cukru a smetany ke šlehání. Poté bude požadovaná konzistence i chuťové vlastnosti zcela v pořádku.

Další triky při přípravě dokonalého cheescake

Mimochodem – čte se to čískejk. A chcete-li mít ten opravdu dokonalý, měli byste si dát pozor hned na několik věcí najednou. Především je ve hře postupné přidávání ingrediencí. Nejprve se smíchá sýr s cukrem a teprve poté se přidávají vajíčka. Opačný postup by mohl zapříčinit, že hmota nepříjemně zhrudkovatí.

Na formu vždy použijte alobal

Nemáte speciální formu na cheescake? To vůbec nevadí. Věřte nám vezměte tu klasickou dortovou a zvenčí ji obalte alobalem. Do trouby ji pak neukládejte samostatně, ale vždy v pekáči přiměřeně naplněném vodou (nesmí přetékat ani po vložení formy)- pečení ve vodní lázni zajistí, že cheescake zůstane vláčný, nepraskne a nevysuší se.

Žádné zhnědnutí není u cheescake povoleno

A jak poznat, že už trouba dokonala svou práci? Nespoléhejte na to, že začnou okraje koláče zlátnout nebo dokonce hnědnout. Něco takového by se u skutečně podařeného receptu objevit rozhodně nemělo. Místo toho se spolehněte na své oči. Koláčem lehce pohněte – jestliže se ve středu stále ještě trochu třese, je už vše hotov a je na čase troubu vypnout. Koláč však nechte chladnout postupně a to právě v troubě. Zabráníte tak teplotnímu šoku.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno