Čím naplnit boxovací pytel

Pokud jste se rozhodli, že si sami přizpůsobíte náplň do boxovacího pytle, je potřeba brát v úvahu Vaší úroveň trénovanosti. Nabízíme Vám proto různé varianty díky kterým přizpůsobíte náplň do boxovacího pytle, která by měla být optimální pro Vaší momentální tréninkovou úroveň. Je potřeba brát v úvahu i prostor a systém navěšení. Každá náplň má jinou váhu a pytel se pohybuje v jiném rozsahu a systém navěšení musí být rovněž tak uzpůsoben.

Boxovací pytel

Lehčí varianty z celulozových vloček

Pro netrénované jednice na boxovacích pytlích mohou být ideální variantou celulozové vločky, které se používají k zateplení půdních prostorů. Počítejme s tím, že náplň tohoto druhu je ideální pro lehčí tréninky a úplné začátečníky, kdy spíše pracujeme na rychlosti než na síle úderu. V tomto případě stačí boxovací pytel naplnit, rukou nebo nohou pěchovat, a může se začít trénovat. Okolo boxovacího pytle je potřeba hodně prostoru, pytel je lehký a hodně lítá do všech stran při tréninku.

Polystyren

Další dobrou variantou je sypký ohnivzdorný polystyren, nebo polystyrenové EPS kuličky. Tam je už hustota pytle o něco větší, ale opět je tato náplň ideální pro dobrý start tréninku boxu. Musíme počítat s tím, že při tréninku dochází k usazování materiálu, tedy, je důležité boxovací pytel doplňovat. Povrch pytle není tak tvrdý a ze zdravotního aspektu je dobré začínat právě s touto náplní.

Výplň hadry

Naprosto ideální je výplň hadry. Jakékoli staré kabáty, trika, kalhoty, prostě jakýkoli textil napěchujete do pytle a trénujete. Zpočátku je pytel lehký, ale postupem času, čím více trénujete, hadry si více a více sedají, vy musíte pytel pořád doplňovat, ale ve finále je to naprosto ideální pro trénink, boxu, thajského boxu a kickboxu. Povrch po usazení hadrů je výborný na jakýkoli typ tréninku. Pokud chcete trénovat hned s těžším a  tvrdším pytlem a nečekat až se hadry usadí, můžete hadry rozstříhat na malé kousky, tím bude větší hustota hadrů v pytli, ale i v této variantě budete muset pytel po několika trénincích doplňovat. Jen je důležité zdůraznit, že pracnost rozstříhání materiálu je díky potřebě velkého množství hadrů do pytle veliká.

Písek, molitan a gumová drť

Ve fázi, kdy chcete opravdu tvrdě trénovat a považujete se za zkušenější, můžete pytel vyplnit kombinací písku, molitanu a gumové drti. Tato kombinace umožní dobře absorbovat údery, ale váha pytle se pohybuje okolo 100 Kg. Tedy počítat s bytelnou zavěšovací konstrukcí. Touto kombinaci výplní lze kombinovat, gumovou drť s molitanem, nebo jen písek s molitanem. I když samotný písek s molitanem bych asi nedoporučoval z důvodu, že se jedná už o velmi tvrdý povrch a velkou váhou a tam užitek z tréninku není tak markantní, ovšem na testování tvrdosti úderu může být celkem vhodný.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno