Co pít v horku

V nejparnějších letních dnech dáváme svému tělu opravdu zabrat. Po pár minutách propotíme tričko a můžeme se zase převlékat. S nadměrným pocením úzce souvisí i potřeba dostatečného příjmu tekutin. Nemusíme pít jen čistou vodu. Pojďme se zaměřit na to, co pít v horku.

Často se na nás obracíte s dotazem, co pít v horku. Pokud budete přijímat dostatečné množství obyčejné pitné vody, rozhodně tím nic nezkazíte, ba právě naopak. Pijte hodně a především často. Doporučujeme pít vodu chladnou, ale ne ledovou. Při prudkém ochlazení organismu totiž dochází k šoku, se kterým se musí naše tělo vyrovnávat. Co dalšího kromě pramenité vody pít?

chlazený nápoj

Minerální vody

V horkých letních dnech doporučujeme pravidelně popíjet minerální vody. Dejte přednost přírodním minerálním vodám bez příchutí a bez cukru, po kterém budete mít rychle žízeň a hlad. Když se hodně potíme, přicházíme nejen o vodu v těle, ale také o minerály, které z těla v potu odchází. V největší míře ztrácíme sodík, proto doporučujeme pít dostatek minerálních vod s vyšším obsahem sodíku a jiných minerálů. Každý typ minerálky obsahuje jiný podíl minerálů, proto můžete různé typy minerálek střídat a obměňovat.

Voda se šťávou z citrusů

Příjemné osvěžení v horku nám zajistí i chutné ovocné šťávy. Vymačkejte si do vody šťávu z citronu, pomeranče či grepu. Svému tělu dodáte dávku minerálů a vitamínů. Citrusy mají navíc i ochlazující účinek, takže se po vypití ovocné šťávy budete cítit příjemněji.

Bylinky a bylinkové čaje

Co dalšího pít v horku? Mnohé překvapí, že i popíjené bylinkových čajů v horku organismu prospěje. Pokud nemáte na teplý nápoj ani pomyšlení, přidejte některý druhy bylinek do pramenité nebo minerální vody. Dobrou volbou je máta nebo petrželka.

Podmáslí

Tropické dny si můžete zpříjemnit i popíjením podmáslí. Sami si to vyzkoušejte – nalijte si sklenici vychlazeného podmáslí a vypijte ji. Uvidíte, že se rychle osvěžíte, dodáte energii a budete se cítit dobře. Podmáslí má schopnost zahánět žízeň, má výraznou osvěžující chuť, navíc obsahuje málo tuků a řadu zdraví prospěšných látek. Je bohatým zdrojem vitamínu B2 a také vápníku.

Co nepít v horku

Kromě toho, co pít v horku, byste se měli zamyslet i nad tím, co nepít. V horkých dnech se vyhněte silným černým čajům a silné kávě. I když vám dodají energii, mají dehydratační účinek. Z vašeho těla spolehlivě dostanou nemalé množství vody, což rozhodně není žádoucí.

Dodržování pravidelného pitného režimu je v létě velmi důležité. Kromě dostatečného množství pitné vody zvyšte příjem ovocných a zeleninových šťáv a čas od času si pochutnejte na bylinkovém čaji nebo podmáslí. Vyvarujte se pití černého čaje a velkého množství kávy. Uvidíte, že vám bude v horku mnohem lépe.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno