Domů Zdravé recepty Maso Co se zbytky pečeného kuřete

Co se zbytky pečeného kuřete

Zbylo vám maso z nedělního oběda? Nechcete se vám připravovat staré známé rizoto a hledáte nějakou nápaditou inspiraci? Překvapí vás, co se zbytky pečeného kuřete dokáží provést skuteční profesionálové, u nichž jsme se inspirovali!

Chutná polévka z pečených kostí

Ve skutečně úsporné kuchyni by nic by nemělo jít do odpadu, a už vůbec ne kostra pečeného kuřete, kachny nebo husy, plná chutí a vůní, které se mohou stát základem pro lahodnou, zdravou a především rychle hotovou polévku. Nevyhazujte kosti, ale znovu je zpracujte. Vždyť vývar je možné zamrazit i do zásoby. A používat, kdykoliv je třeba. A jak na to?

Co se zbytky pečeného kuřete

Receptura je velmi jednoduchá: vezměte si k ruce mrkev, petržel, cibuli (nejlépe rozkrojenou a opečenou) a česnek. Dejte do hrnce, přidejte kuřecí kosti, bobkový list, nové koření a mletý pepř a vařte 1,5-2,5 hodiny na mírním plameni.

Vývar z pečených kostí je velmi aromatický, ale neočekávejte od něj klasická žlutá mastná kola (snad jen s výjimkou husy). A nepoužívejte příliš mnoho vody, jinak bude vývar mdlý. Pokud ho chcete přepravit větší množství, přidejte do hrnce ještě dvě syrová kuřecí křídla.

Tortilly

Prsa nebo nohu? Neptejte se a všem naservírujte stehna. Pečená prsíčka vám pak zbudou pro množství jiných kulinářských akcí. Dají se použít do salátu, na chléb nebo do tortilly. Tady jim to asi sluší nejvíc, chutnají docela jinak než připravená na pánvi a k dokonalosti jim stačí už jen kapka dresingu a hromada čerstvé zeleniny. Určitě nebudete litovat.

Ravioli nebo knedlíky plněné nádivkou

Klasické plněné knedlíky nebo těstoviny ravioli jsou vynikajícím nápadem pro chutné využití nespotřebovaného pečeného masa z kuřete. Recept je jednoduchý, ovšem co do postupu trochu pracnější. A co budete potřebovat? Pojďme si vyzkoušet třeba ravioli!

  • 2 sklenice mouky
  • 2/3 šálku horké vody (asi 170 ml)
  • 1 vejce
  • 1/3 lžičky soli
  • zbytky z pečené drůbeže

Začněte s těstem. Nasypte mouku do misky, přidejte sůl a promíchejte. Vmíchejte vajíčko. Postupně přilévejte vodu a dobře promíchejte. Když jsou ingredience dokonale spojeny, prohněťte těsto a přeneste na pomoučený vál. Řádně zpracujte, překryjte utěrkou a nechte při pokojové teplotě půl hodiny odpočívat.

Těsto vyválejte a vykrájejte z něj stejně velká kolečka. Naplňte nasekaným pečeným masem, vytvarujte půlkruh (okraje k sobě dobře přitiskněte). Vařte ve vroucí vodě, dokud ravioli nevyplavou – trvá to cca 3-7 minut, podle tloušťky těsta. Podávejte se zeleninou nebo jemnou omáčkou, která nepřebije delikátní chuť pečeného masa.

Náš tip: ravioli lze snadno i zmrazit, a to nejlépe předvařené. Před podáváním je jednoduše vhodíte do vroucí vody a dovaříte.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno