Domů Cvičení Jak cvičit Cvičení na záda

Cvičení na záda

V článku vám ukážeme jak může vypadt posilovací cvičení na záda. Představíme vám nejúčinější cviky pro nárůst svalové hmoty na vašich zádových svalech. V článku najdete i videa z provedením cviků.

Záda patří mezi velké svalové partie. Cvičení na záda nás může ochránit před zbytečnými bolestmi zad. Bolesti zad jsou totiž způsobnou ochablými zádovými svaly, případně jsou ochablé i břišní svaly. Cvičením posilovacích cviků na záda tomu můžeme účinně předejtí.

Rozcvičení před cvičením na záda

Před tím než se vrhnete na samotné cvičení na záda by jste se měli nejprve krátce rozehřát. Rozehřátí by mělo trvat 5 -10 minut. Můžete využít rotoped či běžecký pás. Po důkladném rozehřátí, kdy je tělo už zahřáté může pokračovat protažením svalů pomocí strečinku. Strečink bez pořádného zahřátí, se nesmí provádět.

Nejlepší cviky na záda

Mrtvý tah
Mrtvý tah je skvělý cvik na záda, ale při mrtvém tahu se zapojí téměř každé svalové vlákno na vašem těle. Mrtvý tah je velice komlexní cvik.

Provedení: Postavte se k připravené čince a klesejte k čince pomocí dřepu. Činku chyťte střídavým úchopem (to znamená jedna ruka nadhmatem a druhá ruka podhmatem). Činku držte asi na šíři vašich ramen. Důležité je mít během cviku zpevněné tělo a nekulatit v žádném případě záda!  Tak činky provádíte kolem holení a poté již zapujíte záda a chvíli vydržíte v cílové pozici. A opakujete. Ideální je 8 -12 opakování v jedné sérii.

Provedení cviku video:

Shyby
Shyby prováděné nadhmatem skvělé zlepšují šířku zad (tzv. véčko). Pro začátečníky jsou však někdy shyby moc těžké a tak volí stahování kladky na přístroji.

Provedení shybů video:

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno