Cvičení v těhotenství

Jste odjakživa sportovkyně? Ráda běháte, plavete, cvičíte aerobik? Jenže jste teď otěhotněla a říkáte si, že se budete muset cvičení v těhotenství vzdát? Ani nápad! Cvičení v těhotenství je dobré nejen pro vás, ale i pro vaše dítě. Podívejte se, jaké cvičení je v těhotenství vhodné.

Těhotenství není nemoc, sice se mu také říká „jiný stav“, to ale neznamená, že se najednou od všeho odříznete a přestanete dělat věci, které vás baví. Pokud k vašim koníčkům patří cvičení, opravdu se ho nemusíte vzdávat ani v těhotenství.

To samozřejmě platí jen v případě, pokud nemáte rizikové těhotenství. Jestliže si nejste jistá, zda cvičení miminku ani vám neublíží, zeptejte se raději svého lékaře.

Cvičení v těhotenství: Proč ano?

Dobrá nálada a zdravé jídlo – to jsou známé věci, o nichž víme, že jsou v těhotenství velmi důležité. Proč ale v těhotenství také cvičit?

  • Udržujete se v dobré fyzické i psychické kondici
  • Zamezíte změnám, které těhotenství i porod mají na tělo ženy (např. zdravou životosprávou a pohybem zamezíte tomu, abyste přibrala více, než chcete) a cvičení v těhotenství vám pomůže vrátit se po porodu na svoji původní váhou
  • Budete lépe připravena na porod
  • Cvičení v těhotenství působí jako prevence křečí a otékání nohou nebo bolesti páteře

Cvičení v těhotenství: Doma, nebo ve fitku?

Cvičení v těhotenství je stále více vyhledávané. Tomu se přizpůsobují i nejrůznější fitness centra, která vypisují lekce pro těhotné ženy. Zkuste zapátrat na internetu nebo se přeptat známých, zda o nějakém cvičení pro těhotné nevědí.

Zacvičit si ovšem můžete i doma. Při cvičení v těhotenství byste se měla zaměřit především na posilování břišních, prsních, zádových svalů a svalů pánevního dna a naučit se správně dýchat.

Cvičení v těhotenství: Co vybrat?

Ze začátku ovšem bude přece jen příjemnější, pokud si půjdete zacvičit do některého z fitness center, která nabízejí cvičení pro těhotné. Pod vedením zkušené lektorky nebudete dělat zbytečné chyby a cvičení bude účinné.

Jaká cvičení pro těhotné existují?

Břišní tance

Možná vám to zní komicky, ale břišní tance jsou skvělým cvičením v těhotenství, při kterém zažijete spoustu legrace. Krouživé pohyby se vám budou hodit i při porodu – uvolňují totiž porodní bolesti.

Jóga pro těhotné

Pokud máte ráda klidnější cvičení, zvolte jógu pro těhotné. Naučíte se správně dýchat a uvolňovat svalstvo, což se vám při porodu bude také hodit.

Pilates pro těhotné

Také při pilates se naučíte správně dýchat a protáhnete si celé tělo. Pilates je výborné proti bolesti zad.

Plavání pro těhotné

Cvičení v těhotenství můžete doplnit pravidelným plaváním nebo dlouhými procházkami na čerstvém vzduchu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno