Cvičení za 10 minut

Fyzická aktivita je pro naši kondici a celkové zdraví velmi důležitá. Ne každý má čas pravidelně cvičit několik hodin týdně. Pro udržení dobré kondice však postačí krátké desetiminutové cvičení, které vede ke zlepšení fyzického i psychického stavu.

Ať už chcete zhubnout, zpevnit své tělo nebo se jen držet v dobré fyzické i psychické kondici, měli byste cvičit. Ne každý si může dovolit strávit hodiny ve fitness centru, v tělocvičně nebo běhat v parcích. Pouhých deset minut cvičení denně však postačí běžnému člověku pro udržení dobré tělesné kondice a možná i shození nějakého toho kila. Přinášíme vám několik jednoduchých cviků, ke kterým nebudete potřebovat žádné speciální pomůcky a které můžete cvičit prakticky kdekoliv a kdekoliv.

Rozcvička

Rozhýbání těla je velmi důležité. Je v podstatě na vás, jakým způsobem si rozcvičku sestavíte, povzpomínejte na povinné hodiny tělocviku ve škole. Rozcvička je dobrá na rozehřátí i protažení svalů a kloubů. Rozcvičku si sestavte na takové 2 minuty, ať máte dostatek času na další cviky. Protažení rukou, krouživé pohyby rukou i nohou, protažení krčních obratlů, 5 dřepů. To pro začátek bude stačit.

Skákání přes švihadlo

Švihadlo je běžně dostupná levná cvičební pomůcka, kterou má doma každý. Pokud ne, můžete použít i pevnější těžší lano. Skákáním přes švihadlo se zapotíte, procvičíte nohy, ale také další svaly na těle. Jde o aerobní aktivitu, která vám pomůže při spalování energie a pomůže také s motorikou. Způsobů skákání je několik, můžete různě obměňovat, aby se vám švihadlo neomrzelo. Také tempo přizpůsobte svým zkušenostem a schopnostem.

Dřepy

Základní cvik pro zpevnění hýžďového svalstva, posílení nohou i rýsování stehen. Opět existují různé způsoby, doporučujeme cvičit hluboké dřepy s nohami rozkročenými na šířku ramen a s nataženými rukami.

Kliky

Další, notoricky známý, ovšem velmi účinný cvik. Podle svých schopností vyberte ideální způsob klikování a cvičte. Dvě série po deseti klicích budou dostatečné. Už teď budete pořádně zpocení, a to máme za sebou teprve cca 6 minut tréninku!

Sedy lehy

A zapojíme břišní svalstvo. Sedněte si na zem, ideálně na měkkou podložku, chytněte se rukama za hlavou a pokrčte kolena. Ideálně si špičky nohou podepřete pod gauč či jiný objekt, aby se vám nohy nenazdvihovaly. Udělejte 10 sed-lehů, ten jedenáctý udělejte jen do poloviny a pokuste se vydržet 30 vteřin v této poloze, během které pořádně zapojíte břišní svalstvo. Pokud vám to síly dovolí, udělejte ještě jednu sérii 10 sed lehů.

Vidíte, že náš jednoduchý cvičební plán na 10 minut se skládá převážně z notoricky známých cviků. Přitom jde o cviky, během kterých dokonale zapojíte všechny důležité svaly, zapotíte se a spálíte nějaký ten kj. Tímto jsme se jen snažili ukázat, že i do 10 minut lze provést fyzicky náročné, až vyčerpávající cvičení, které vám pomůže k celkové fyzické i psychické kondici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno