Cyklistické oblečení nestačí, co dalšího byste měli mít na kolo?

Češi jsou cyklistický národ, na kolech jezdí poměrně hodně. Málo z nich je však vybavených odpovídajícím způsobem. Mluvíme zejména o těch, kteří milují downhill, jezdí v lesech, zbožňují adrenalin na rychlých singletracích a jiných nebezpečných cestách.

Jestliže máte silniční kolo a téměř nikdy nesjíždíte ze silnice, postačí opravdu skoro jen to cyklistické oblečení. Vhod přijdou cyklistické kraťasy, helma a samozřejmě reflexní prvky pro případ, že cesta zabere více času a budete se vracet za tmy.

cyklistika

Při nebezpečných sjezdech se hodí chránič páteře

U nebezpečných cest jde však o něco trochu jiného, a to o zdraví. Snadno se stane, že se kolo dostane do smyku, neubrzdíte zatáčku a narazíte do stromu, rozbijete se na kořenech. Helma vám zachrání život a chránič páteře zase páteř.

Už jste viděli nějakého cyklistu s chráničem páteře? Ti zodpovědní ho nosí. Jestli je vám ale nepříjemné jezdit s viditelným chráničem, máte ještě jednu možnost. Pořiďte si batoh na kolo, který má chránič páteře integrovaný. I taková vychytávka existuje, ke všemu jde o batoh, jenž je modulární. Můžete si tedy libovolně dokupovat různě velké kapsy a batoh si skládat podle své potřeby.

Do bezpečné výbavy se vyplatí investovat

Batoh s vyjímatelným chráničem páteře prodává e-shop Singltrek.cz, za nímž stojí tvůrci českých singltreků. Kromě batohů prodávají i další cyklistické oblečení. Jistě víte, že do terénu se hodí celoodpružené kolo, dobrá helma a rukavice na kolo, abyste neměli mozoly na prstech. Dres na kolo nemusí být obtažený, jak bývá u silničních cyklistů, klidně si pořiďte naopak nějaké volnější triko. Mělo by však být ze savého materiálu. Stejně tak helma nemusí být klasická cyklistická, například na downhill se nosí speciální helmy.

Do kvalitního vybavení se nebojte investovat, obzvlášť do prvků, jež nesou zodpovědnost za vaše zdraví. Máte totiž jenom jedno…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno