Dálkové studium oboru nutriční terapeut

Zajímáte se o zdravou výživu a zásady správného stravování a chtěli byste do tohoto oboru hlouběji proniknout? Na českých vysokých školách máte možnost tento obor studovat a později působit jako nutriční terapeut. Zaměřili jsme se na to, na jakých vysokých a vyšších školách je možné obor studovat dálkově a získat potřebnou kvalifikaci třeba i během zaměstnání.

Lékařská fakulta Univerzity Karlovy

Zájemci o dálkové studium v oboru výživového poradenství pocházející z Prahy mají možnost studovat tříleté bakalářské studium na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V současné době jsou akreditované studijní obory Nutriční terapeut. V případě zájmu mohou navázat na dvouleté magisterské studium Nutriční specialista. Absolventi se stávají odborníky v oblasti klinické výživy a mohou v praxi diagnostikovat a navrhovat dietní režimy. Jsou připraveni pro zajištění výživy v péči o zdraví, prevenci i zajištění stravování pro nemocné osoby.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity

Obor Nutriční terapeut je možné studovat v prezenční i kombinované formě také na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Nedílnou součástí výuky je i praxe, která probíhá ve cvičné kuchyni, laboratořích, počítačových učebnách, ale také zdravotnických či jiných institucích. Absolventi pak provádí a vyhodnocují nutriční anamnézy, navrhují změny v dietách, organizují přípravu stravy a provádí další úkony související s oborem.

Obor Nutriční terapeut na vyšších odborných školách

Obor Nutriční terapeut můžete studovat jak na vysokých, tak vyšších odborných školách. Absolventi pak v případě studia na VOŠ získají titul DiS – diplomovaný specialista. Studium je možné absolvovat hned na několika VOŠ v České republice. Patří mezi ně Soukromá vyšší odborná škola zdravotnická MEDEA, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Brně, Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary a školy v Plzni, Ostravě či Praze 4. Studium je vždy koncipované s ohledem na kvalitní teoretické i praktické vzdělávání a možnost uplatnění nabytých znalostí v praxi.

Obor Nutriční terapeut je možné studovat také na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, zde však jen jako prezenční studium. Totéž platí v případě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, i zde můžete obor studovat jen prezenčně.

Pokud se chcete v oblasti výživového poradenství vzdělávat, můžete některou z výše uvedených škol začít navštěvovat. Studium je určené jak pro čerstvé absolventy středních škol zakončených maturitní zkouškou, vzhledem k dálkové formě studia jsou vhodné i pro pracují.

1 komentář

  1. Dobrý den,dá se vystudovat dálkově „nutriční poradce“ v Královehradeckém kraji? Bydlím ve Vrchlabí. Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno