Datlový sirup a zdraví

Přemýšlíte, že byste nahradili běžný bílý cukr některým z dostupných přírodních sladidel? Pak vyzkoušejte datlový sirup, který svou konzistencí připomíná med. Skvěle chutná a díky nízkému glykemickému po něm nebudete mít hned hlad. Navíc obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek.

Datlový sirup

Datlový sirup je přírodní ovocné sladidlo, které se vyrábí z přezrálých datlí. Ty se rozvaří a následně se z rozvaru jejich šťáva extrahuje. Vznikne tak tmavá medová tekutina, která je sladká a obsahuje řadu zdravých látek. Je třeba říci, že ve srovnání s čerstvými či sušenými datlemi obsahuje sirup výrazně méně zdraví prospěšných látek. Ty se totiž při výrobě vytrácí.

I tak má však blahodárné účinky a je vhodnou alternativou ke klasickému bílému cukru. Datlový sirup můžete používat ke slazení nápojů, využijete jej i při pečení a přípravě různých pokrmů.

Datlový sirup

Datlový sirup obsahuje spoustu minerálů

Datlový sirup obsahuje řadu zdraví prospěšných látek. Podle výzkumů obsahuje především velké množství minerálů, které v potravině zůstanou i po extrakci datlové šťávy. Sirup z datlí obsahuje především velké množství vápníku a draslíku, ale také selenu, hořčíku či mědi.

Pokud vám tak některý z těchto minerálů chybí, pravidelnou konzumací sirupu můžete deficit minerálů doplnit. Ve sto gramech sirupu se nachází až 220 mg draslíku a 40 mg vápníku, což rozhodně není zanedbatelné množství.

Nepřekyseluje žaludek

Pokud vám konzumace klasického rafinovaného cukru způsobuje žaludeční problémy a překyseluje žaludek, zkuste jej nahradit právě datlovým sirupem. Ten totiž žaludek nepřekyseluje, navíc zbytečně nepřetěžuje slinivku. Proto se doporučuje i lidem, kteří mají se slinivkou zdravotní problémy. Obecně je díky šetrnosti k organismu sirup z datlí vhodný pro děti i staré osoby.

Antibakteriální účinky

Jedny z novějších studií potvrzují, že datlový sirup vyniká také svými antibakteriálními účinky. Datle totiž obsahují fenolické sloučeniny, které bojují proti bakterií. Lze tak předpokládat, že pravidelnou konzumaci datlového sirupu se můžete vyhnout různým onemocněním antibakteriálního původu a posílit tak své zdraví.

Pokud hledáte vhodné přírodní sladidlo, které skvěle chutná a obsahuje i zdraví prospěšné látky, datlový sirup je ideální volbou. Nepřekyseluje žaludek, je šetrný k zažívání a díky předpokládaným antibakteriálním účinků pomáhá i preventivně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno