Dilatační kardiomyopatie

Dilatační kardiomyopatie je jedním z typů kardiomyopatie. Uvedeme si hlavní příznaky Dilatační kardiomyopatie a uvedeme také něco o léčbě tohoto onemocnění.

Co je to Dilatační kardiomyopatie?

Dilatační kardiomyopatie neboli městnavá kardiomyopatie patří mezi onemocnění srdeční svaloviny. Dochází k tomu, že se v srdci rozšiřují srdeční oddíly. Dochází pak ke snižování ejekční funkce komor. Mezi hlavní příčiny se řadí genetika, imunologické vlivy či nějaká virová infekce či nadměrné užívání alkoholu.

Dilatační kardiomyopatie: Příznaky, projevy

Dilatační kardiomyopatie se u lidí projevuje těmito příznaky:

  • bolest na hrudi – často má bolest palčivý charakter.
  • bušení srdce – nadměrné bušení srdce
  • dušnost
  • otoky nohou – objevují se také otoky dolních končetin
  • únava – postižený pociťuje neustálou unavenost.
  • kašel – objevuje se také kašel

Léčba

Vždy je nutné vyšetřené u lékaře. K vyšetření se často využívá EKG a ECHO srdce. Onemocnění jako takové nelze zcela vyléčit. Z léků se často využívají ACE-inhibitory, beta-blokátory. K odvodnění těla se využívají diuretika. Důležitý je také fyzický klik a omezit ve stravě příjem soli. V některých případech je nutná transplantace srdce.

1 komentář

  1. Problémem konvenční lékařské terapie je, že se nezabývá skutečnými příčinami a jen potlačuje symptomy kardiomyopatie. Je třeba se především ptát na to, co je příčinou této nemoci. Tou jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé autoimunitní reakce těla, které napadají a poškozují naše vlastní tkáně. V případě kardiomyopatie jsou takto poškozovány srdeční tkáně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno