Odpověď na: Jak přibrat svalovou hmotu

Úvodní stránka Fóra Cvičení Jak přibrat svalovou hmotu Odpověď na: Jak přibrat svalovou hmotu

#9013 odpověď

lvicoun

Začněme stravou 🙂
Suplementy nepotřebuješ, kór v záčátku se lze bez nich obejít. Zapomeň na kreatin, nitrixy a různé jiné doplňky. Je potřeba naučit se jíst dostatek bílkovin:
maso, vejce, mléčné výrobky. Dostatek sacharidů je rovněž důležitý, přes den komplexní sacharidy – vločky, rýže, celozrnné pečivo, těstoviny (doporučuji zkoušet různé zdroje sacharidů: pohanku, kus kus, jáhly, ať se toho člověk rychle nepřejí). Po tréninku naopak jednoduché sacharidy – glukosa a maltodextrin. A v neposlední řadě tuky – panenské rostlinné oleje, ořechy, semínka, ale nevyhýbat se úplně i nasycených tukům.
Co se týče poměru živin, tak to zálěží na somatotypu, ale obecně alespoň 1,5g bílkovin na 1kg TH, tuků tak 1g na 1kg TH a sacharidy podle potřeby 4 – 7g na kg TH.
Osobně mi vyhovuje jíst stylem:
bílkoviny + sacharidy
bílkoviny + tuky
a nejíst sacharidy + tuky. Ale to musísš vyzkoušet sám, jestli využívat kombinaci bílkoviny + sacharidy + tuky, nebo to co jsem zde napsala já.

K tréninku:
v začátcích je třeba zpevnit střed těla. Ideální proto jsou tréninky celého těla, víc opakování (čti cca 15) s nižší vahou a dbát na důkladnou techniku (dohled trenéra je velmi žádoucí 😉 ). Ze začátku zapomeň na splity, které ti možná budou nutit zkušenější kolegové, mohl by ses zranit 😉