Běh na 1500 m

Úvodní stránka Fóra Sport Běh na 1500 m

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Martin.803 a poslední změna proběhla před 1 rokem, 8 měsíci.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
  • Autor

Martin.803

Ahoj,

založil jsem tohle téma, přotože se chci s vámi poradit a získat nové zkušenosti ohledně tréninku na 1500m běh. Potřeboval bych to pořádně natrénovat.
    Můj návrh tréninku je cvičit 4X týdně a postupně to zvyššovat až na 6X. Mám běhat jen tu 1500 nebo přidat k tréninku i něco jiné? např. běh do kopce, delší běhy…
    Za každou radu vřelé díky.:-)

#9051 odpověď

Editor
    Správce

I 1500 m potřebuješ nejen vytrvalost ale i rychlost a dobrou běžeckou techniku.

Základám tréninku je ale určitě vytrvalost, nejvíc se zaměř na tzv. tempovou vytrvalost. Na rozvoj tempové vytvalosti se používání běh na dlouhé úseky na asi 80 procent tvého tepového maxima. K rozvoji tempové vytrvalosti se využívají spojované úseky např 10x 200 metrů na úrovni asi 90 procent. Na rozvoj síly využijí kopce či schody. Na rychlost jsou ideální úseky v rozmezí 200- 450 metrů. Na procvičení běžecké abecedy zkoušej různá běžecká cvičení.

#9052 odpověď

Martin.803

Díky, nějak se podle toho zařídím 🙂

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
Odpověď na: Běh na 1500 m
Osobní informace: