Jak přibrat svalovou hmotu

Úvodní stránka Fóra Cvičení Jak přibrat svalovou hmotu

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Kalex a poslední změna proběhla před 2 roky, 11 měsíci.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #9012 odpověď

  strong

  Ahoj
  je mi 18 let, měřím 182 a važím 62 Kg. Potřeboval bych přibrat nějakou svalovou hmotu.
  V posilovně jsem úplný začátečník, cvičím teprve týden.

  Potřeboval bych poradit jak by měl vypadat můj trénink a co jíst abych přibral? Mám si koupit nějaké suplementy?

  #9013 odpověď

  lvicoun

  Začněme stravou 🙂
  Suplementy nepotřebuješ, kór v záčátku se lze bez nich obejít. Zapomeň na kreatin, nitrixy a různé jiné doplňky. Je potřeba naučit se jíst dostatek bílkovin:
  maso, vejce, mléčné výrobky. Dostatek sacharidů je rovněž důležitý, přes den komplexní sacharidy – vločky, rýže, celozrnné pečivo, těstoviny (doporučuji zkoušet různé zdroje sacharidů: pohanku, kus kus, jáhly, ať se toho člověk rychle nepřejí). Po tréninku naopak jednoduché sacharidy – glukosa a maltodextrin. A v neposlední řadě tuky – panenské rostlinné oleje, ořechy, semínka, ale nevyhýbat se úplně i nasycených tukům.
  Co se týče poměru živin, tak to zálěží na somatotypu, ale obecně alespoň 1,5g bílkovin na 1kg TH, tuků tak 1g na 1kg TH a sacharidy podle potřeby 4 – 7g na kg TH.
  Osobně mi vyhovuje jíst stylem:
  bílkoviny + sacharidy
  bílkoviny + tuky
  a nejíst sacharidy + tuky. Ale to musísš vyzkoušet sám, jestli využívat kombinaci bílkoviny + sacharidy + tuky, nebo to co jsem zde napsala já.

  K tréninku:
  v začátcích je třeba zpevnit střed těla. Ideální proto jsou tréninky celého těla, víc opakování (čti cca 15) s nižší vahou a dbát na důkladnou techniku (dohled trenéra je velmi žádoucí 😉 ). Ze začátku zapomeň na splity, které ti možná budou nutit zkušenější kolegové, mohl by ses zranit 😉

  #9014 odpověď

  volsh

  Ahoj, na Vašich stránkách jsem si přečetl mimo jiné i článek „Jak nabrat svalovou hmotu“, kde je vypsáno i „osmero základních cviků“ (dřepy, silové přemístění, shyby, kliky na bradlech, mrtvý tah, benčpress, přítahy činky v předklonu a tlaky činky na ramena). Nejsem sice úplný začátečník, ale zkušeností určitě taky neoplývám, tak bych se chtěl optat, co cvičit místo kliků na bradlech? Chodím do posilovny, co máme v práci a úplně vše tam bohužel není… Kdyžtak dík za odpovědi a rady 😉

  #9015 odpověď

  Darksh

  Také si myslím že je lepší nabrat bez suplementů ale to bys musel do sebe narvat fakt hodně bílkovin z jídla. A když nemáš na to peníze tak bych doporučil Protein ( můj případ) . Znám lidi co musí projíst 6000kč měsíčně aby nabrali.

  #9016 odpověď

  Kalex

  Osobně taky nejsem příznivec velkého „sypání“. Ale koupil jsem si 0,5 kg kreatinu, který už mám cca. 3 měsíce a beru ho jen když dělám fakt silové cviky. Myslím, že je určitě poznat ve výkonu a trochu mi asi pomohl nabrat hmotu.

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
Odpověď na: Jak přibrat svalovou hmotu
Osobní informace: