Večerní chutě

Úvodní stránka Fóra Výživa Večerní chutě

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  novottom a poslední změna proběhla před 2 roky, 11 měsíci.

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #9031 odpověď

  miroslav

  Dobrý den,
  jsem aktivní sportovec, jezdím na kole, plavu, dělám turistiku, pravidelně běhám a snažím se i jíst zdravě a žít správným životním stylem. Minulé dva roky se mi to dařilo a cítil jsem zlepšení po všech stránkách, jak ve sportovním výkonu, tak v životě. Poslední dobou (zhruba poslední dva měsíce) se u mě však objevil špatný zlozvyk, a sice večerní jedení a chutě – především na sladké. Vím, že je to špatně a také to jde poznat na mé výkonnosti i postupným přibíráním na váze. Chci to změnit, ale bohužel se často neuhlídám, selžu a večer se ještě najím. Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte nějaký tip na to, jak se udržet, jak večerní chutě zahnat a jak zpět naladit ty správné návyky, kterých jsem se držel dříve.
  Děkuji

  Miroslav

  #9032 odpověď

  lenaluna

  Jíst sladké není nic špatného, ale musí to být takové sladké, které vám nepokazí celý trénink. Já když jím sladké, tak si zajdu do prodejny zdravé výživy. Zde mají i sladké pochoutky, které jsou ovšem zároveň i zdravé. Takové produkty v běžném obchodě nenajdete. Sice si připlatíte, ale nezkazíte si tím celý trénink. No a potom samozřejmě záleží i na množství. Já mám naštěstí dobrou regulaci potřeb, ale sladké si neupírám. Na určité množství běžného jídla mám stanovené určité množství sladkého a to příliš nepřekračuji. Myslím si, že toto dlabání je prospěšné mysli i tělu.

  #9033 odpověď

  IsabellaA.

  Taky si nemyslím, že je něco špatného na chuti na sladké. Dřív jsem pravidelně dělala noční nájezdy na lednici, přes den jedla zdravě a měla z toho výčitky. Docela se mi osvědčilo najíst se naposledy až třeba kolem sedmé, osmé večerní, dát si nějaké maso na gril, k tomu hromadu zeleninového salátu a asi ta hromada bílkovin a vitamínů oblbne chuťové buňky tak, že v noci nevyšilují 🙂

  #9034 odpověď

  novottom

  mám podobné chutě, když si večer pustím film zatoužím po chipsech, snažím se to vynahrazovat nějakým ovocem, ale stává se, že to nevydržím. Možná to souvisí s tím, že se snažím dodržovat deadline posledního jídla v šest hodin a kolem desáté už nevím co bych sežral..

Prohlížíte 4 příspěvky - 1 ze 4 (celkem z 4)
Odpověď na: Večerní chutě
Osobní informace: