Vrh koulí

Úvodní stránka Fóra Sport Vrh koulí

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  koulař a poslední změna proběhla před 2 roky, 11 měsíci.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #9060 odpověď

  lvicoun

  Zdravím,
  myslíte, že je možné začít s vrhem koulí v 26 letech? Věnuji se jinému silovému sportu a vrh bych ráda vyzkoušela 🙂
  Děkuji.

  #9061 odpověď

  Editor
  Správce

  Začít můžete vždy, záleží na jakou úroveň by jste se chtěla dostat. Ve vrhu koulí je docela dost důležitá techniky, to by trvalo nějakou dobu než by jste jí vypilovala. Ale zase byste měla výhodu v té síle, když se věnuje silovému sportu, nevím sice jakému….

  Už jste si zkoušela kolik hodíte teď ?

  #9062 odpověď

  lvicoun

  Silový trojboj konkrétně.
  Je mi jasné, že těžko to je šup a člověk umí vrhat 🙂
  Ne, ještě jsem tuto disciplínu nikdy nezkoušela 🙂

  #9063 odpověď

  Editor
  Správce

  Jinak takový přechod dřív zkoušel Zdeněk Sedmík, trénoval dokonce pod Remigiusem Machurou ale nějak pak toho nechal

  Tohle o tom napsal na svých stránkách http://www.zdeneksedmik.cz/

  Po osmi úspěšných letech v silovém trojboji (powerliftingu) kde jsem získal několik světových a evropských medailích jsem se rozhodl zkusit sport,který se přímo doplňuje se silovým trojbojem a tím sportem je vrh koulí,kterému bych se chtěl věnovat na vrcholové úrovní a dostat se na světové soutěže a hlavně na Olympijské hry. V současné době mě trénuje ve vrhu koulí bývalý vrcholový sportovec a medailista z několika světových soutěží Remígius Machura, který je přesvědčen,že díky mému silovému potenciálu bych se mohl stát vrhačem světové úrovně a musím přiznat,že mé nadšení pro tuto disciplínu stále vzrůstá. Jedná se sice o disciplínu velmi technicky náročnou,ale po silové stránce velice podobnou silovému trojboji, z kterého můžu čerpat dosavadní získané zkušenosti, kterých mám velmi mnoho.

  Celkem by mě zajímalo proč toho nechal…

  edit: myslím že se o to pokoušel někdy kolem roku 2004

  #9064 odpověď

  lvicoun

  Zřejmě pro pana Sedmíka byly zajímavější soutěže Strongman, než vrh koulí 🙂

  #9065 odpověď

  kinzlova

  Dobrý den, moje dcera které je 10 let viniká dle učitelky tělocviku ve vrhu kouli. Chtěla jsem se zeptat, jestli existuje nejaké tělovýhovné sdružení, nebo nějaký sportovní klub, kam bych jí mohla přihlásit, aby mohla svoje nadání dále rozvíjet. Děkuji.

  #9066 odpověď

  Editor
  Správce

  Svoje nadání by mohla rozvíjet nejlépe v atletickém klubu. Atletický klub bývá v každém větším městě.

  #9067 odpověď

  koulař

  Dobrý den.Jsem 42letý veterán a od 14 let makám na kouli a disku.Jsem několikanásobný mistr republiky ve vrhu koulí v dorostu a v juniorech. Za mlada jsem mohl trénovat každý den,ale ve 42letech už to opravdu nejde.Nyní závodím v 2.lize za Jiskru Ustí n.Orlicí a za veterány(M-čr,ME,atd.).Chci se zeptat kolikrát týdně mám jít posilovnu a kolikrát trénink venku.Prostě bych chtěl vedět jak trénují veteráni vrhači,myslím tím konkrétní dávky:trhu,přemístění,benče,dřepů-kolik sérií opakování.A nakonec konkrétní dávky vrhů lehčí-těžší mám i medicimbal,jestli mám běhat starty, jaké mám dělat odrazy,jestli je mám vůbec dělat atd.Nejlepší by bylo kdyby jste mě poslali trénink veterána vrhače.Možná,že toho chci po Vás moc,ale přesto moc,moc děkuji za odpověd. S atetickým pozdravem.

Prohlížíte 8 příspěvků - 1 z 8 (celkem z 8)
Odpověď na: Vrh koulí
Osobní informace: