FIFA 11

Nejúspěšnější fotbalová simulace FIFA z dílny EA SPORTS přichází s ročníkem 11 s několika stěžejními změnami, které udělají hru dokonalejší a realističtější než kdy dříve.

Zcela zásadní informací je, že se už i PC verze dočká své next-gen podoby, která se například loni stala vůbec nejlépe hodnoceou sportovní hrou historie. A co tak zásadního FIFA 11 přináší?

FIFA 11 novinky

Vylepšeny budou přihrávky, nový systém Pro Passing znemožní jednoduché „ping-pongové FIFA 11výměny.“ Záležet bude na síle nahrávky, budete také moci přihrávat falší, lobem, balón zatočit, vyslat jej se zpětnou rotací nebo zkusit najít cestu pro míč uličkou mezi protihráči. Větší důraz nyní vývojáři kladou na jednotlivé individuality, a to díky zásadní funkci Personality+, díky které se každý fotbalista bude od druhého nějakým způsobem odlišovat a žádný ze zápasů tak již nebude stejný. Posílení dozná umělá inteligence sportovců. Hráči budou nově mít různé stupně pracovitosti pro jednotlivé oblasti na trávníku, Wayne Rooney tak klasicky bude provokovat obránce, zatímco Dani Alves bleskově zasprintuje do útoku, už se mu ale nebude chtít vracet. Carlos Tevez si zase rád vezme míč a udělá nějakou tu fintu, naopak Didier Drogba využije svou sílu a pokusí se zarputile dostat přes obránce.

Změn znovu dostálo i chování gólmanů, kteří byli v předchozích titulech označováni za největší slabinu. Novinky se týkají také audiovizuálního zpracování. EA SPORTS nyní vytváří fotbalisty z deseti různých modelů těl (v minulém ročníku pouze 3), pro některé osobnosti jako Peter Crouch navíc tvůrci připraví vlastní speciální model. Sám hráč pak konečně dostane možnost upravovat týmové chorály (lze je i nazpívat) a vkládat vlastní muziku pro určité situace ve hře díky volbě Custom Audio.

FIFA 11 video Kaká

Doba, kdy se z ochozů ozve vás oblíbený popěvek, se tak přiblížila. Kromě aktualizovaných soupisek, klasických módů – rychlá hra, sezóna, manažerský mód a online hra by se poprvé měla objevit revoluční novinka, a to vliv počasí na samotnou hru. Dále by se měla mokrá tráva autenticky lepit na míče, což by přineslo horší manipulaci s ním. Další výrazná změna se týká vyloučení hráčů v průběhu online hry. Pokud hráč nedohraje rozehraný zápas, bude vyloučen na několik utkání. Zároveň hráči, kteří odehrají všechny započaté zápasy budou odměněni speciálními bonusy. A v neposlední řadě je zde online služba Creation Centre, díky níž můžete vytvářet vlastní hráče, týmy, dresy a dokonce stadiony!

FIFA 11 doporučená konfigurace

FIFA 11 je dostupná na platformách: PC, PS2, PS3, PSP, Xbox 360, Wii, Nintendo DS, mobilní telefony.

Doporučená konfigurace PC:
Dvoujádrová CPU (Core 2 Duo nebo výkonnější). Intel Core2Duo @ 2,4Ghz na Windows XP / Windows Vista / Windows 7. 1 Gigabyte RAM (2 GB vyžadovány pro Windows Vista / Windows 7). Grafická karta s 3D akcelerací a min. 256 MB paměti kompatibilní s DirectX® 9.0c nebo ekvivalentní (musí podporovat Shader Model 3.0 a novější), např. ATI RADEON HD 3870 či NVIDIA GEFORCE 8800 GT.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno