Grepové kapky

Grapefruit rozhodně nepatří mezi nejoblíbenější ovoce. Je kyselý, má mnoho pecek, zkrátka, lidé si oblíbili jiné druhy pro nás exotického ovoce. Teprve před ani ne čtyřiceti lety však byly odhalené zázračné vlastnosti grapefruitových semínek. Tehdy, v roce 1980, vědec a pěstitel Jacob Harich zjistil, že tato semínka neplesniví a nehnijí.

Grepová semínka

GrepV roce 1980 zmíněný vědec, fyzik a lékař zjistil, že semínka grapefruitu obsahují řadu látek, které společně působí antivirově, antimikrobiálně a vyniká také protiplísňovou schopností. Díky těmto vlastnostem se dnes tato semena z grepů označují za přírodní antibiotika. A co to jsou grepové kapky, o kterých tento text pojednává? Grepové kapky jsou extraktem z grepových semínek. Extrakt z grepových kapek lze užívat vnitřně i zevně a pomáhá především při boji proti infekcím a zánětům, které vznikly od bakterií, plísní, virů ad.

Použití grepových kapek

Grepové kapky se doporučují používat při infekcích a zánětech, které byly vyvolány viry, plísněmi, bakteriemi, parazity či prvoky. Momentálně je zjištěno, že extrakt tohoto typu účinně působí proti až 800 kmenům bakterií a 100 kmenů plísní. Kapky z jader grapefruitu navíc obsahují bioflavonoidy. Ty obecně pomáhají pro jednodušší trávení, posilují imunitu a čistí organismus.

Chřipka a nachlazení

Právě kvůli obsahu bioflavonoidů lze grepové kapky užívat i preventivně proti nachlazení a infekcím. Extrakt posiluje imunitní systém a pomáhá organismu bojovat proti zápalům, chřipkám, infekcím. S tím úzce souvisí i velmi silný antioxidační účinek, díky kterému dochází v organismu k ničení volných radikálů.

Žaludeční potíže a problémy se střevy

Grepové kapky jsou skvělým pomocníkem při žaludečních a střevních obtížích. Pokud vás trápí průjem, zácpa, nadýmání apod., velmi často je příčinou výskyt kvasinek, plísní a parazitů. Právě extrakt dokáže s těmito neduhy pracovat a zlepšit váš aktuální zdravotní stav.

Další využití

Možnosti využití grepových kapek jsou velmi široké a podrobný popis jednotlivých účinků a využití by zabral spoustu prostoru. Ať už vás však trápí časté infekce (průdušky, uši, nosohltan), cévní potíže, výskyt plísní, dále astma, bolesti kloubů či narušená mikroflóra, sáhněte po grepových kapkách. Minimálně pomohou zbavit vás škodlivin a zlepší aktuální zdravotní strav.

Užívání grepových kapek

Pokud jste někdy konzumovali grep, jistě se vám hned vybaví jeho hořkost. Vězte, že extrakt z grapefruitových semen je mnohem hořký. V koncentrovaném stavu se grepové kapky prakticky nikdy nepoužívají, téměř vždy se ředí. Grepové kapky řeďte s vodou, pokud hořkost nezvládáte, zkuste ředit s džusem nebo mléčným výrobkem. Pokud s užíváním těchto kapek teprve začínáte, neužívejte více než 1 kapku ráno, odpoledne a večer. Postupně můžete dávkování navýšit.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno