Hubnutí stehen: Cviky a jídelníček

Při hubnutí je vždy třeba zkombinovat vhodný jídelníček s pravidelným a účinným cvičením. Nejinak je tomu i u hubnutí stehen. Přinášíme vám osvědčené rady a tipy, jak na to. Do plavek se vám určitě podaří objem vašich stehen zredukovat.

Aby bylo hubnutí stehen efektivní, je třeba dodržovat základní principy, které jsou doporučovány v souvislosti s redukcí váhy obecně. Oblast stehen je velice problematická a je nutné přidat i vhodné cviky. Abyste mohli pokroky lépe sledovat, napište si před začátkem hubnutí obvod vašich stehen a přeměřujte je vždy cca jednou za 14 dní. Jak uvidíte ubývat centimetry, bude to pro vás velká motivace.

Upravte si jídelníček

Především u žen se v oblasti stehen usazují tuky. Proto je ve vašem jídelníčku redukujte. Na mysli máme především nezdravé tuky, které jsou součástí tučného masa a sladkostí. Vynechejte také sladké nápoje, které jsou stejně nezdravé.

Do jídelníčku na hubnutí stehen zařaďte zeleninu, ovoce, vlákninu, bílé maso, celozrnné pečivo, cereálie. Pijte hodně vody a jídlo si rozdělte do pěti menších porcí. Nebudete tak mít hlad, vaše tělo bude lépe odbourávat tuky a vy budete hubnout zdravě, tj. jistě a trvale.

Cviky na hubnutí stehen

Abyste efektivně hubli stehna, nemusíte chodit do fit studií nebo do posilovny. Vystačíte si s účinnými domácími cviky, k nimž nepotřebujete žádné speciální náčiní, můžete je provádět kdykoli během dne, na cestách i na dovolené. Základem je vždy rozehřátí těla. Aerobní pohyb by měl trvat asi 20 až 30 minut a může se jednat o běh v přírodě, o jízdu na kole, o tanec na oblíbenou hudbu, o svižnou chůzi apod. Tím, že se rozcvičíte, připravíte tělo na další cvičení, které bude o to účinnější.

Cvik na stehna – skvot (podřep)

Stojíte mírně rozkročeni, ruce upažené. Jdete do podřepu. Ruce předpažte a zatněte v pěst. Opět se narovnejte a opakujete šestnáctkrát po třech sériích. Takto posilujete nejen stehna, ale také zadek.

Další variantou může být statickýk podřep, následuje video ukázka provedení cviku:

Cvik na stehna – zakopávání

Tímto cvikem na stehna posilujete především zadní stranu. Klekněte si na zem na podložku, opřete se o ruce jako při cviku „kočky“. Zvedejte nejprve jednu nohu ke stropu, chodidlo flex – jakoby zakopávejte. Cvik provádějte silou, nikoli švihem. Opakujte na každou nohu šestnáctkrát po třech sériích.

Cvik na vnitřní stranu stehen

Lehněte si na bok. Horní nohu pokrčte a opřete o podložku, dolní natáhněte, chodidlo flex a silou zvedejte ke stropu. Opakujte na každou nohu šestnáctkrát po třech sériích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno