Jak často posilovat

Sportovat se musí pravidelně

Posilovna jednou týdně není to pravé

Každý ví, že sport napomáhá rychlejší látkové výměně. Proto ten kdo chce zhubnout, či si jen vylepšit kondici, přemýšlí o vhodném sportu pro svou náturu. Mnoho z nás by ale chtělo rychlé výsledky pokud možno bez práce. Dnešní doba nás v tom vyloženě podporuje. Jakmile dostaneme chuť na pizzu, ani to nejmenší jako je pár kroků do pizzerie za rohem nemusíme obětovat. Stačí vstát od televize, vzít do ruky mobil a donášková služba vše obstará za nás. Stejně tak je to i s přijímáním informací. Kde jsou ty blažené časy, kdy lidé četli knihy a tak se vzdělávali? Dnes máme ke všemu internet – vlastně celý svět přímo u nás doma.

Ve sportu platí to samé. Reklamy a tv spoty nám ukazují zázračná zařízení, jako cvičební pomůcky a podivné pásy, které si stačí připevnit na tělo a to se samo nenáročně za pár týdnů formuje. Ve filmech vidíme štíhlé, svalnaté a opálené hrdiny, kteří vezmou do ruky činku, párkrát s ní zacvičí a vzápětí jdou na koktejl.

Bez práce to nejde

Pokud tyto hrdiny současnosti napodobujeme, nebo zkrátka jdeme s uspěchanou dobou, pak není divu, že se po několika dnech snažení v posilovně ptáme sami sebe, proč se kýžené výsledky nedostavily. Je to jednoduché. Základem všeho je pravidelnost. Rozhodně nestačí zajít si jednou dvakrát zacvičit a předpokládat že budeme mít postavu vypracovanou jako Schwarzeneger. Svaly potřebují hlavně energii a pravidelné zahřívání, tedy cvičení a natahování. Teprve potom tělo spaluje tuky a začíná se žádoucně formovat.

Navíc ten, kdo má svaly vypracovanější, nevlastní tolik tukových polštářků a vypadá automaticky štíhleji, než člověk s netrénovanou postavou.

Dobrou zprávou je, že patnáctiminutové cvičení každý den nebo jakýkoli jiný vytrvalostní sport má mnohem větší účinky než občasné návštěvy fitness center a posiloven.

Je tedy načase, abychom si vybrali jeden vhodný sport a začali cvičit i svou trpělivost a byli na sebe více přísní. Pokud zlenivíme, je dobré vést si malý deníček, kam si můžeme zapisovat své každodenní výsledky a v případě splněného očekávání se odměnit třeba oblíbeným filmem, nebo hudebním cédéčkem. Daleko větší odměnou nám pak bude pohled na zdravé, krásně vypadající pružné tělo.

Příklad dlouhodobých sportů formujících tělo: basketball, tenis, jízda na kole, plavání, kalanetika, jízda na koni, atletika.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno