Domů Výživa Zdravé recepty Jak dlouho vařit ovocné knedlíky

Jak dlouho vařit ovocné knedlíky

Máte chuť na sladký oběd s pořádnou dávkou ovoce? Poradíme vám, jak dlouho vařit ovocné knedlíky a jako bonus přidáme i několik šikovných receptů, které vám zaručeně zachutnají. A nezáleží na tom, jakým ovocem je naplníte, či zda jako sladkou složku použijete třeba kvalitní džem nebo pyré.

Základní rada pro vaření knedlíků je jednoduchá

Asi každá hospodyňka by vám na tuto otázku odpověděla stejně – vařte je, dokud nevyplavou nad hladinu. Ovšem knedlíky nestačí do vody jen tak hodit. Naopak. Po minutě až dvou je vařečkou lehce odlepte ode dna. Většina těst má totiž tendenci k nepříjemnému přilepování. A byla by škoda si kazit chuť tím, že knedlíky rozvaříte díky nešikovnému technologickému postupu. Jakmile knedlíky vyplavou, jsou hotové.

Na ovocné knedlíky se silnějším těstem pozor

Výjimku tvoří jen ty, na které jste použili trochu silnější vrstvu těsta. U nich od doby vyplavání doporučujeme přidat ještě minutu až dvě navíc. Zda je všechno v pořádku se přesvědčíte snadno – jeden knedlík jednoduše vyndejte lžící a vyzkoušejte. Jen pozor na popálení!

Jednoduché moučné knedlíky z vařeného těsta

Hledáte klasiku podle našich babiček? Vařené těsto je perfektní – skvěle se s ním pracuje a hodí se pro všechny druhy ovoce. A jak na něj?

Ingredience na jednoduché moučné knedlíky z vařeného těsta

  • 1 větší vejce
  • 1 lžíce másla
  • 1 litr mléka
  • 2 hrnky hrubé mouky
  • špetka soli

Nejdříve rozehřejme mléko, do kterého jsme přidali sůl a máslo. Poté přidáme dva hrnky mouky a ještě chvíli společně povaříme. Těsto přeneseme na vál, kde do částečně vychladlého ještě zapracujeme vajíčko. Hněteme tak dlouho, dokud nezískáme kompaktní hmotu.

Jak vytvarovat dokonalé knedlíky

Těsto vyválíme na tenčí placku a tu nakrájíme na stejně velké čtverečky. Do každého z nich pak vložíme asi lžíci libovolné náplně. Nejdříve přehneme cípy a poté v ruce vytvoříme dokonalou kouli.

Jen deset minut ve vroucí vodě stačí

Během tvorby knedlíků si dáme do velkého hrnce vařit vodu. Knedlíky vhazujeme do horké vody a necháme deset minut vařit. Poté by mělo být hotovo – stačí, aby knedlíky vyplavaly a můžeme je ihned vybírat a konzumovat. Jen je asi dvě minuty po vhození nezapomeňte odlepit ode dna, jak jsme o tom už psali výše.

Tvarohové knedlíky jsou na přípravu jednodušší

Nebráníte se tvarohu? Pak vyzkoušejte tyhle ovocné knedlíky – budou na stole ještě rychleji.

Ingredience na tvarohové knedlíky

  • 1 větší vejce
  • 50 gramů cukru
  • 50 gramů másla
  • 200 gramů polohrubé mouky
  • 250 gramů měkkého tvarohu

Všechny ingredience společně promícháme. Nejdříve utřeme máslo s cukrem, poté přidáme tvaroh a vejce a nakonec po částech vmícháme mouku. Ručně na pomoučeném vále vypracujeme těsto. Opět rozkrájíme na čtverečky a plníme ovocem. Knedlíky vhazujeme do horké vody – budou hotové rychleji než ty z prvního receptu. K dokonalosti jim stačí pět minut, ode dna hrnce je však budete muset odlepit prakticky ihned po vhození.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno