Jak dlouho vařit uzené maso

Uvažujete o tom, že byste se stali co do této položky samozásobiteli? Prozradíme vám, jak dlouho vařit uzené maso a co k tomu budete potřebovat.

Nespokojte se s polotovary, sáhněte po tradičním uzeném od řezníka

Není nutné se v případě uzeného masa uchylovat k polotovarům z krabičky. Stačí si pořídit u řezníka pořádný kus kvalitní uzeniny a můžete se pustit do její přípravy. Zabere vám to jen chvilku. A nemusíte se bát, že byste maso provařili málo. S našimi tipy to skvěle zvládnete.

Jak sušit maso

Čas je důležitý

Obvykle máme uzeného masa přibližně jeden kilogram. To je standardní váha, od které se odvíjí všechno ostatní. Stačí si tedy pamatovat, že takto velký kus uzeného vaříme asi 45-60 minut. Není nutné si to pamatovat přesně. Pár minut navíc určitě neublíží.

Solit nebo nesolit? Záleží na výchozím produktu

Většina uzených mas z našich obchodů už nasolená je, ovšem obvykle ne příliš moc, takže se vyplatí trochu soli přidat i do vody. Předejdete tak tomu, že se maso příliš vyvaří a ztratí svou chuť.

Náš tip: stejným způsobem uvařte i maso, které chcete zavařit. Předtím ho ovšem pečlivě omyjte, určitě si nechcete zkrátit dobu trvanlivosti zavlečením bakterií. Stejně pečlivou údržbu musíte věnovat i prkénkům nebo nožům, s jejichž pomocí maso zpracováváme. Bylo by škoda zanést do zavařovaného masa kontaminaci právě tímto způsobem.

A kuchyni se po této stránce věnujte stejně pečlivě. Vezměte si například sporák – protože na něm připravujeme každodenní jídlo, měli bychom se postarat o to, aby byl vždy dokonale čistý. Připáleniny nejenom, že dobře nevypadají, ale ani nijak pěkně nevoní. A čím déle je na desce necháme, tím obtížněji se budou později odstraňovat. Myslete na to.

Jak na úpravu uzeného masa

Uvařené uzené můžete samozřejmě servírovat jen tak – ale proč nevyzkoušet i jeho smažení ve vaječném těstíčku? Toto těstíčko musí být řídké tak akorát – nesmí stékat, ale zároveň musí na mase dobře držet. Zároveň dbejte na to, abyste ho vymíchali dokonale dohladka. S hrudkami vám na zkrátka držet nebude.

Správná výživa může být tou nejlepší léčebnou terapií – a domácí produkty v tom mohou pomoci

Dietetika říká, že vše, co přijímáme do těla svými ústy (přes jídlo a pití až po léky), ovlivňuje naše zdraví a kondici. Každé onemocnění či zdravotní problém je výsledkem způsobů našeho stravování, jakkoli jde o chápání zjednodušené, a pro tradičně smýšlejícího Evropana takřka nepochopitelné. Ale jakmile si jednou zrekapitulujeme během večerního usínání, co jsme ten den všechno pozřeli, pochopíme význam jedné staré lidové moudrosti, která výše popsané dokonale vystihuje: „Živil jsem dnes své tělo, nebo naopak tělo živilo mě?“ I z tohoto důvodu se tak domácí příprava uzeného jednoznačně vyplatí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno