Jak jíst krevety

Máte rádi plody moře? Pak si určitě jednou za čas pochutnáte i na krevetách. Často jsou servírované už oloupané, a tak je jejich konzumace snadná, jindy si je ale musíme oloupat sami. A zde už mohou nastat různé problémy a faux pas v restauracích. Máme pro vás jednoduchý návod, jak jíst krevety a nezpotit se u toho.

Krevety

Krevety se stále častěji objevují na pultech českých obchodů, stejně tak i v mnoha restauracích. Chuť z nádechem moře si můžete užít v teplých i studených pokrmech. Krevety mohou být vařené, smažené i grilované. Jak je ale správně jíst? Pokud si koupíte mražené krevety, už budou očištěné a oloupané. Stačí je tak jen tepelně upravit a celé zkonzumovat. Pokud si však zakoupíte chlazené krevety, budete si je muset po uvaření doloupat. To platí i v případě mnoha pokrmů, ve kterých se podávají krevety i s ocáskem. Nebojte, loupání krevet zvládnete hravě.

Jak jíst krevety

Konzumace krevet není žádná věda

Pokud si krevety objednáme v restauraci, už by měly být upraveny tak, abychom je mohli bez větších obtíží přímo konzumovat. Jediné, co je třeba před nabráním sousta zkontrolovat, je ocásek. Někdy se krevety pro efekt nechávají v pokrmech i s posledním dílem krunýře a s ocáskem. Ten se nejí, musí se z krevety odstranit. Ocásek můžete jednoduše odlomit a dát stranou, stejně tak můžete krevetu za tento poslední dílek držet a ukusovat, v ruce vám pak zůstane jen ocásek, který opět dáte stranou. Mnohdy jsou pak (zejména v případě malých krevet) tělíčka kompletně očištěna, a tak se mohou jíst bez dalších úprav.

Při domácí přípravě krevet je nezapomeňte oloupat

Pokud byste se rozhodli připravit se čerstvé krevety sami doma, s jejich úpravou budete mít více práce. Nejlepší je, pokud se vám podaří sehnat krevety vcelku včetně hlavy. Krevety si očistíte a hlavičku plynulým tahem odtrhnete od zbytku těla. Z ní si můžete připravit vývar, jiným způsobem se obvykle nevyužívá. Následuje loupání těla krevety. Doporučujeme krevety ze strany od hlavy nastřihnout nůžkami a krunýř potom opatrně odstranit tak, aby maso zůstalo nepoškozené.

Odstraňte střívko z krevety

Oloupáním příprava pro další tepelnou úpravu nekončí. Z oloupané krevety je totiž ještě potřeba odstranit tenké střívko, které by mohlo pokazit chuť celého pokrmu. To se provádí dvěma způsoby. Pokud část střívka z tělíčka vyčnívá, můžete jej opatrně uchopit pinzetou a krevety vytáhnout. Druhou možností je naříznou hřbet krevety a střívko z ní jednoduše vyndat.

Jak jíst krevety? Pokud jsou oloupané a očištění, jsou připravené ke konzumaci bez dalších úprav. Pokud mají poslední dílek krunýře s ocáskem, odřízněte jej, nebo jej při konzumaci za něj držte. Budete-li si připravovat krevety sami doma, nezapomeňte je důkladně oloupat a odstranit z nich střívka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno