Domů Ostatní Reklamní články Jak jsou na tom Češi s pojištěním sportů v zahraničí?

Jak jsou na tom Češi s pojištěním sportů v zahraničí?

Co Čech to sportovec, a když ne profesionální, tak alespoň rekreační. S trochou nadsázky se sportům skutečně věnuje většina populace, byť na amatérské úrovni a třeba jen párkrát do roka. Nejčastěji pak v rámci dovolené, a to nejen v Česku, ale také v zahraničí. Našinci si rádi dopřávají především venkovní zimní sporty – podle průzkumu ERGO pojišťovny těmto aktivitám holduje přes 60 % dotázaných. Zarážející na tom je, že 25 % respondentů netuší, zda zvolený produkt kryje sporty, které se chystají provozovat.

Češi jsou obecně zodpovědní a význam většiny pojištění nezpochybňují. S pojištěním sportů je to bohužel opačně. Jak jinak si vyložit, že si připojištění sportovních aktivit při cestování do zahraničí pořizuje pouze polovina dotázaných? Pouhá 3 % přitom považují za zbytečné nebo drahé klasické cestovní pojištění.

Pojištění sjezdového lyžování

Průzkum pojišťovny ERGO ukázal, že rekreační sporty v zahraničí provozuje zhruba polovina lidí. Desetina pak sportuje aktivně. Cestovní pojištění je samozřejmostí především pro mladší lidi ve věku do 26 let.

Pro 37 % dotázaných je rozhodujícím kritériem při výběru pojištění výše pojistné částky. Podle ceny pojištění se rozhoduje čtvrtina respondentů. Přibližně 20 % pak preferuje možnost individuálního nastavení produktu prostřednictvím dalších připojištění (např. připojištění zavazadel proti krádeži, pojištění extrémních sportů apod.), zatímco 16 % volí již předpřipravené balíčky.

Snowboard nebo lyže ?

Až tedy příště vyrazíte do zahraničí, sjednejte si vhodné pojištění, které skutečně pokryje všechny vámi provozované sporty. Obrátíte-li se na ERGO, dostanete na výběr mezi pojištěním rekreačních sportů, pojištěním adrenalinových sportů a pojištěním extrémních sportů. Jednotlivé produkty zahrnují odlišné soubory sportů tak, aby odpovídaly potřebám rekreačních i aktivních sportovců.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno