Jak nafoukat galuskový ventilek

Před každou delší projížďkou byste měli zkontrolovat, jsou-li duše dostatečně nafoukané. Často se na nás obracíte s dotazem, jak nafoukat galuskový ventilek. Tento typ ventilků se v základu běžně používá především u dražších modelů kol. Postup foukání je jednoduchý, jen je třeba dodržet několik základních pravidel.

Jak nafoukat galuskový ventilekNež se pustíte do foukání duše u jízdního kola, zjistěte si, jaký typ ventilku vlastně používáte. Standardně existují 4 typy ventilků, nejrozšířenější jsou tzv. autoventilky a právě zmiňované galuskové ventilky (také Presta či SV). Rozdíl mezi nimi je poměrně zásadní. Zatímco autoventilky napumpujete u každé benzinové stanice a s každou pumpou, u galuskových ventilků může být dofouknutí komplikovanější.

Pořiďte si správnou pumpu

Pokud na svém kole používáte galuskové ventilky, pořiďte si ruční pumpu, která bude určená pro foukání právě tohoto typu ventilů. Dnes se standardně prodávají ruční pumpy na kolo s dvěma otvory. Jeden slouží pro foukání klasických autoventilků, druhý pak pro foukání těch galuskových. Některé pumpy pak mají oboustrannou vložku, kterou lze dle potřeby otáčet. Při pumpování si tak dejte pozor na to, abyste na ventilek nasadili správný otvor na ruční pumpičce.

Jak nafoukat galuskový ventilek krok za krokem

Pokud máte ruční pumpičku pro foukání galuskových ventilů, dohuštění zvládnete během chvilky. V prvním kroku odšroubujte z ventilku plastovou čepičku, která slouží pouze jako ochranný kryt. Ukáže se vám malý horní šroubovací dílek ventilku, který rukou odšroubujte do horní polohy. Poté jej mírně zmáčkněte. Ventilek se uvolní a bude připraven pro dofouknutí. V této chvíli na něj nasaďte vhodnou pumpičku určenou pro pumpování galuskových ventilků a kolo nahustěte na požadovaný tlak. Až budete s foukáním u konce, pumpičku sundejte a opatrně zašroubujte horní díl ventilku. Na závěr opět zašroubujte horní ochrannou čepičku a můžete zase vyrazit na cesty.

Redukce na autoventilek usnadní spoustu problémů

Pokud máte jen obyčejnou pumpičku na foukání standardních autoventilků, nezoufejte. Za cca 20 Kč si v každém cykloservisu můžete pořídit redukci, kterou jednoduše na galuskový ventilek našroubujete a následně můžete dofoukat i běžnou pumpou. Redukce vám usnadní spoustu problémů, protože díky ní duši o svého kola jednoduše dohustíte třeba i na benzinové stanici, kde byste jinak u galuskového ventilku nepochodili. Proto doporučujeme vozit tuto redukce vždy s sebou a v případě potřeby našroubovat a dofoukat dle potřeby.

Nafoukat galuskový ventilek není nic těžkého. Je důležité s horním dílem ventilku manipulovat opatrně a zbytečně na něj netlačit, aby se nezohnul. Pokud dáváte přednost použití běžných pumpiček a autoventilků, pořiďte si redukci, se kterou se vyhnete případným problémům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno