Domů Zdravé recepty Maso Jak naložit maso na čínu

Jak naložit maso na čínu

Když se řekne čína, vybavíme si nejspíš pálivé jídlo s kuřecím nebo vepřovým masem. Ale vůbec to tak být nemusí. Zjistěte, jak naložit maso na čínu přesně podle své chuti. Určitě nebudete litovat.

Jeden jediný recept na čínu neexistuje. Naopak – variant je snad tolik, kolik je v Číně rodin. Je to podobné jako s indickou směsí koření na kari. Každá rodina má ten svůj a každý chutná trochu jinak. A s čínou je to velmi podobné.

Vše začněte přípravou masa

Ještě předtím, než vůbec začnete o nakládání masa uvažovat, si musíte zvolit ten správný druh. Nemusíte vybírat nijak složitě. V zásadě se hodí tři – kuřecí, krůtí a vepřové. Kuřecí maso se připravuje jako minutka a ze všech druhů bude hotové nejrychleji. Krůtí maso si musí na zdroji tepla pobýt o něco déle a nejdelší přípravu pak bude potřebovat maso vepřové.

S pálivými ingrediencemi opatrně

Dobře si také rozmyslete, jak dlouho by mělo maso v chladničce zůstat. Pamatujte si, že čím déle si tu pobude, tím výrazněji vystoupí na povrch pálivé složky směsi. Minimum je 3-5 hodin, ovšem mohou to být klidně i tři dny. To samozřejmě za předpokladu, že maso uložíte do vakuovací krabičky, nebo alespoň misku či jinou nádobu dobře přetáhnete a zajistíte potravinářskou fólií. Přístup vzduchu totiž vede k oxidaci některých prvků směsi a zároveň ke kažení masa.

Pro dlouhodobé nakládání se nehodí ani cibule

Jestliže chcete maso na čínu nakládat déle než 24 hodin, vyvarujte se ve směsi také cibule. Ta má totiž tendenci hořknout a z výsledku byste rozhodně nebyli nadšení. Takž si pamatujte, že se cibule hodí jen pro krátkodobé nakládání masa. A nezáleží na tom, zda sáhnete po té klasické, červené nebo bílé. Všechny druhy cibule mají tendenci k hořknutí zcela stejnou.

Směs na maso a jak ji připravit

Pro jednu porci číny pro čtyřčlennou rodinu počítejte se 750 – 1 000 gramy masa. Nakrájejte ho na menší kousky, nejlépe na kostky velikosti sousta. Poté k němu přidejte jednu lžíci solamylu (ten můžete znát i jako bramborový škrob), dvě čajové lžičky kari koření, podle chuti čerstvě mletý pepř, dvě polévkové lžíce sójové omáčky a podle chuti worcester a sůl. Vše dobře promíchejte. Na závěr rozklepněte do směsi jedno vejce a přidejte je také.

Nyní je potřeba nechat maso dobře odležet, aby mohlo nasát všechny chutě ostatních ingrediencí. Jak jme už říkali, 3-5 hodin je pro zdárný výsledek absolutní minimum.

Jak připravit samotnou čínu

Na pánvi rozehřejte olej a přidejte do něj nějaké oříšky, ideální budou buráky, ale může jít třeba i o mandle nebo sezamová či slunečnicová semena. Do správně připravené číny však nějaká tato křupavá složka rozhodně patří. Následně přidejte maso a osmahněte. Samozřejmě můžete přidat i nějakou zeleninu. Servírujte s rýží.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno