Jak odstranit zápach z bot

Trápí vás zápach z bot? Nemusíte se stydět, každý člověk vyprodukuje během dne i 500 mililitrů potu, který, pokud se nemá kam dostat, vytváří ideální prostředí pro tvorbu bakterií. A právě ty způsobují nepříjemný zápach, který trápí mnohé z nás. Můžou za to jak genetické předpoklady, tak druh obuvi, kterou nosíme a řada dalších faktorů. Pojďme se podívat, jak se zápachem z bot účinně zatočit.

Zápach z botPokud se chcete zbavit zápachu z bot, budete muset provést hned několik preventivních zákroků. Mírnění již vzniklého zápachu je sice možné, ale pokud se nepostaráte o prevence, bude se jednat o dočasné řešení a další den budete mít tentýž problém. Pokud chcete odstranit zápach z bot, měli byste především nosit kvalitní prodyšnou obuv, ve které může noha dobře dýchat a která může dobře odvádět pot z nohou. Důležité jsou také ponožky, které nosíte. Pokud na sebe nazouváte nekvalitní ponožky z umělých materiálů, které nejsou vůbec prodyšné, není divu, že vám boty i nohy zapáchají. Řešením je tak nahradit je za kvalitní ponožky z přírodních prodyšných materiálů.

Postarejte se o čistotu obuvi

Jak jsme uvedli v samém úvodu, hlavní příčinou zápachu z bot je rozšiřování bakterií. Musíte udělat vše pro to, aby se jim v botách příliš nedařilo. Čím čistější obuv budete nosit, tím méně vám bude zapáchat. Pokud to dovoluje materiál obuvi, boty pravidelně perte a čistěte vodou. Důležité je také to, aby mohly boty větrat. Rozhodně není dobré nosit jen jeden pár obuvi od rána do večera každý den. Pořiďte si několik párů a střídejte je. Uvidíte, že zápach z bot bude výrazně menší.

Přípravky proti zápachu

Pokud jste se postarali o veškerá preventivní opatření, máte kvalitní obuv, dobré ponožky, boty čistíte a střídáte, ale stále vás trápí jejich zápach, můžete sáhnout po některém z dostupných přípravků proti zápachu. Asi nejznámější jsou speciální spreje do bot, které obuv jednak provoní, a jednak mnohdy odstraňují i bakterie. V těchto přípravcích se obvykle nachází aktivní uhlí, které pohlcuje zápach. Nemusíte ale kupovat spreje, existují i další přípravky proti zápachu. Na trhu narazíte například na granule nebo speciálně upravené vložky proti zápachu.

Vyzkoušejte babské rady

Další možností, jak bojovat se zápachem z bot, je vyzkoušet některé z hojně rozšířených babských rad. Koluje jich na internetu hodně, je jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Vyzkoušejte například vysypat obuv solí, vystříkat boty vodkou, naplnit kočičím stelivem nebo boty naplnit čerstvými listy libečku, které zápach pohltí a obuv provoní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno