Jak ohřát tortillu

Oblíbili jste si tuto exotickou lahůdku, ale nejste s jistí, jak ji správně připravovat? Poradíme vám, jak ohřát tortillu v mikrovlnce, na pánvi nebo třeba na grilu.

Tortila může být opravdu chutnou večeři, ale i hlavním jídlem. Musíme i však uvědomit, že to, co si pořizujeme v supermarketu, uzavřené v plastovém obalu, je vlastně jen polotovar. A pokud se k němu budeme chovat šetrně, vydá vám maximum ze své chuti. Nejde u totiž jenom o ohřev, ale také o změkčení tortil. Přestanou mít podobu lámavých suchých placek a vtělí se do vláčné a lahodné hmoty, do níž zabalíte opravdu cokoliv – od obyčejné šunky a sýra až po plnohodnotnou ručně připravovanou náplň z masa a zeleniny.

Když potřebujete ohřát tortillu na suché plotně

Jestliže máme doma hotové suché tortily, stačí rozpálit plotnu. Ale bylo by chybou dát na ni tortillu jen tak. Proto si namočíme ruce ve vodě, tortillu uchopíme do dlaní a jemně ji po celé ploše promneme a zvlhčíme. Takto připravenou tortillu položíme na plotnu. Ohříváme ji, a to za častého otáčení. Za půl minuty až minuty by mělo být hotovo.

Určeno k rychlé spotřebě

Opravdu není potřeba víc, než jen trochu tepla a vlhkosti a tortila bude opět jako nová. Musíme ji však zkonzumovat ihned, jinak o své nově nabyté vlastnosti přijde.

Opečení tortil na pánvi v oleji

Další možností (například pro majitele plynových sporáků), je ohřátí tortily ve vrstvě oleje. Opravdu jde jen o prohřátí, nikoli o propečení. Připravíme si cca 1,5 centimetru tlustou vrstvu oleje. Jakmile se olej rozpálí, vložíme do něj tortily. Opět je předtím promneme v mokrých dlaních, poté chvíli počkáme a teprve po půl minutě je vložíme do oleje. Celý proces ohřívání by neměl trvat více než minutu.

Jak ohřát tortillu na grilu

Chcete připravit tortilu jako součást pohoštění pro přátele? Pak vás určitě potěší, že k jejich ohřátí nepotřebujete pánev ani troubu, ale vystačíte si s obyčejným grilem. Budete k tomu potřebovat jen jediné – pořádně rozpálené dřevěné uhlí. Rošt pak umístěte asi 8-10 centimetrů nad tuto žhavou vrstvu. Na rošt položte tortillu a nechte prohřívat. Půlminuta z každé strany by měla stačit. Tortily by měly být teplé, vláčné a jen lehce olíznuté plameny. Okamžitě je použijte a zabalte do nich náplň. Poté je na gril můžete vrátit ještě jednou a dovolit, aby se dobře propekly. Poznáte to podle charakteristických černých proužků, o které se postará rozpálený rošt. Nejlepší je v tomto ohledu rošt litinový.

Je-li k dispozici pouze mikrovlnná trouba

Ani teď není třeba zoufat. Stačí si vzít k ruce mikrovlnný sáček. Vložte do něj tortillu a lehce ji navlhčete. Stačí, když na ni stříknete několik kapek vody. Zapneme mikrovlnku na nejvyšší výkon a ohříváme. Minuta by měla stačit. Tortily je však nutné zkonzumovat ihned, velmi rychle tvrdnou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno