Jak oloupat a jíst mango

Mango patří k těm druhům exotického ovoce, které na pultech obchodů dnes již běžně seženeme. Víte však, jak takové mango správně oloupat a jak jej jíst?

Mango je tropické ovoce, které pochází z Asie. Konkrétně se vyskytuje na území Indie, Barmy, Srí Lanky, Bangladéše a dalších. Na těchto územích se vyskytuje podle odborníků již několik milionů let. Ačkoliv se jedná o exotický druh ovoce, není problém jej v běžných obchodních řetězcích zakoupit a doma si vychutnat jeho sladkou osvěžující chuť. Pokud si chcete pochutnat na čerstvém sladkém mangu, pozor si musíte dát už při jeho výběru v obchodě. Na pultech se totiž často nachází ještě tvrdá a nezralé kusy, které nejsou ke konzumaci vhodné. Vybírejte proto jen zralé plody manga, které jsou na dotek už docela měkké. Také vybírejte zdravé hladké kousky, bez plísně či povrchových vad. Mango nesmí být ovšem ani příliš měkké, to by znamenalo, že je přezrálé.

Jak oloupat mango

Způsobů, jak oloupat mango, je několik. Představíme si dva nejrozšířenější a nejoblíbenější způsoby. Mango má měkkou slupky, dužinu i pecku, takže jeho loupání není vůbec náročné. Nejprve si mango rozřežeme na tři díly tak, abychom nožem nerozdělili pecku. Prostřední nejmenší díl s peckou rozporcujeme jako první, a to tak, že pecku odkrojíme a následně odřízneme i slupku. Pro loupání větší hlavních částí manga, které nám zbyly (pravá a levá půlka), můžeme použít dva rozdílné přístup. První možností je rozřezání manga na několik menších kousků, čímž vzniknou půlměsíčky. Následně můžete každý půlměsíček uchytit do ruky a jednoduchým tahem pomocí lžíce slupku od dužiny oddělit. Druhou, efektní možností je celou polovinu naříznou v dužině podélně i příčně tak, aby nedošlo k proříznutí slupky. Následně dužinu vytlačte, vzniknou vám jednotlivé kostičky, které potom budete ze slupky odřezávat nebo prsty odlupovat.

Jak jíst mango

Mango je velmi chutným exotickým ovocem, vhodným k syrové konzumaci. Pokud máte rádi sladké ovoce, mango si zamilujete. Jednoduše si jej oloupejte a zkonzumujte. Mango však můžete použít také k přípravě pudingů, nákypů, kaší či dezertů. Mango je díky vysokému obsahu cukru ideální potravinou pro přípravu kvalitní energetické snídaně. Přidejte si kousky manga do jogurtu a mysli a budete mít vynikající snídani, která vás nabije na celé dopoledne.

Z loupání a konzumování manga nemusíte mít vůbec žádné obavy. Pokud příště v obchodě na mango narazíte, vyberte zralý kus a doma si jej podle výše uvedeného návodu oloupejte. Věříme, že vám šťavnatá sladká osvěžující dužina zachutná a mango se stane nedílnou součástí vašeho jídelníčku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno