Jak prát softshellovou bundu

Pořídili jste si kvalitní softshellovou bundu a dali jste jí během sezóny pořádně zabrat? Pak by si jistě zasloužila vyčištění. Softshell je ale speciální materiál, který také vyžaduje zvláštní zacházení. Máme pro vás jednoduchý návod, pomocí kterého bundu snadno vyperete a materiálu neublížíte.

PraníPokud máte svou sofshellovou bundu nebo jiné oblečení zašedlé a špinavé, možná vás napadlo jej vyprat. Pokud jste tak doposud neučinili, protože jste se báli, že byste materiál poškodili, čtěte dále. Praní v ruce je vždy šetrnější, bez obav ale můžete materiál prát i v pračce. Praní ale musí být velmi šetrné.

Praní nebo čištění softshellových oděvů je důležité také z hlediska jejich funkce. Membrána totiž obsahuje miniaturní póry, které musí být propustné. Jen tak bude textil funkční. Špína, nečistoty a pot ale způsobují zacpávání těchto membrán, takže po nějaké době přestane softshellový materiál správně fungovat. Proto alespoň jednou za čas bundu vyperte, ať už v ruce, nebo v pračce na šetrný program.

Příprava před praním

Než se pustíte do samotného praní, softshellovou bundu pečlivě zkontrolujte. Pokud byste ji vyprali společně s ostrými předměty, které zůstaly v kapsách, zničíte ji. Kapsy by měly být vždy prázdné. Nezapomínejte ani na malé kapsičky a vnitřní úložné prostory. Navlhčeným hadříkem očistěte hrubé nečistoty, zapněte všechny zipy a bundu otočte vnitřní plochou dopředu. Sofsthellová bunda je připravena pro praní v pračce!

Návod na praní softshellu v pračce

Při praní softshellových bund se vždy řiďte štítky, které jsou na oblečení na šité. Pokud nejsou k dispozici, nastavte co možná nejšetrnější program, ideálně na 30 °C. Při praní tohoto materiálu je obzvláště důležitý výběr pracího prášku. Naprosto nevhodné jsou běžné prášky na praní, které mohou narušit voděodolné vlastnosti materiálu. V obchodech se sportovním oblečením si pořiďte speciální prášek na softshell, který díky svému složení nenaruší voděodolnost a textil vypere kvalitně bez narušení barev či struktury.

Praní softshellu není žádná věda. Důležité je před praním bundu dobře připravit a zkontrolovat, poté nastavit správný program praní a následně použít speciální prací prášek na daný materiál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno