Domů Ostatní Sportovní potřeby Jak spárovat bezdrátová sluchátka?

Jak spárovat bezdrátová sluchátka?

V posledních několika letech stouply prodeje bezdrátových sluchátek řádově o několik desítek procent. Není se čemu divit, protože tato varianta má oproti klasickým drátovým sluchátkům celou řadu výhod. I když je připojení bezdrátových sluchátek relativně jednoduché, tak s ním má spousta uživatelů nemalé problémy. Pojďme se tedy podívat na přehledný a snadný návod, jak vaše bezdrátová sluchátka spárovat s mobilním zařízením.

Proč byste si měli pořídit bezdrátová sluchátka?

Bezdrátová sluchátka jsou v současné době obrovským fenoménem. Hlavním důvodem k jejich koupi je absence jakýchkoliv kabelů a s tím spojené pohodlné používání. Při práci, chůzi nebo sportu vám dráty většinou vadí, nicméně při použití bezdrátových sluchátek tyto starosti odpadají. Rovnou zapomeňte i na horší kvalitu zvuku. Moderní bezdrátová sluchátka disponují kvalitními kodeky, které se postarají o perfektní zážitek při poslechu jakékoliv hudby.

Další obrovskou výhodou bezdrátových sluchátek je režim propustnosti. Tato technologie funguje na principu propouštění okolních zvuků, takže v podstatě nemusíte sluchátka za žádných okolností sundávat. Na opačném principu pak funguje technologie aktivního potlačení okolního ruchu. Díky ní si vychutnáte svou oblíbenou hudbu nebo podcast bez jakýchkoliv rušivých podnětů. Bezdrátová sluchátka lze navíc pomocí Bluetooth připojit nejenom k mobilním telefonům, ale také k notebookům nebo klasickým stolním počítačům.

Jakou mají sluchátka výdrž?

Jednou z hlavních nevýhod bezdrátových sluchátek je relativně malá výdrž. Ta je však nyní hodně diskutována, protože moderní sluchátka vydrží hrát klidně 7 až 8 hodin. Většina z nich navíc disponuje kompaktním dobíjecím pouzdrem, v němž se baterie sluchadel vždy dobijí na plnou kapacitu. Na běžné používání vám kapacita baterie u bezdrátových sluchátek určitě vydrží. Budete-li však chtít poslouchat hudbu nepřetržitě celý den, budou obyčejná drátová sluchátka pravděpodobně lepší volbou.

Jak připojit jednotlivé špunty?

Na trhu existují 2 varianty bezdrátových sluchátek. První varianta má sluchadla spojena drátem, zatímco u druhé jsou sluchadla samostatnými jednotkami. Obvykle se dobíjí v nabíjecí krabičce a nemají klasické spouštěcí tlačítko. Při jejich spárování postupujte takto:

  1. Vyndejte sluchátka z nabíjecí krabičky a ujistěte se, že jsou nabitá
  2. Zapněte Bluetooth na mobilním telefonu
  3. Sluchátka automaticky přejdou do režimu párování
  4. Režim párování je indikován blikajícími diodami na obou sluchátcích
  5. Na displeji se objeví nové zařízení, které připojte

Bezdrátová sluchátka

Jak je připojit k mobilnímu telefonu?

Základem precizního spárování bezdrátových sluchátek musí být jejich dostatečné nabití. Pokud budou sluchadla vybitá, jenom těžko je k nějakému zařízení připojíte. Poté postupujte následovně:

  1. Stiskněte spouštěcí tlačítko, dokud se sluchátka sama nepřepnou do režimu párování
  2. Režim párování je obvykle indikován střídavým blikáním diod v různých barvách
  3. Jakmile sluchátka takto blikají, zapněte na svém mobilním telefonu signál Bluetooth
  4. Na displeji mobilu se objeví nové zařízení, na které klikněte

Proč se sluchátka nedaří spárovat?

Může se ovšem stát, že i přes dodržení doporučeného postupu se vám nepodaří sluchátka připojit. Na vině je pravděpodobně nedostatečná kapacita baterie nebo vypnutý signál Bluetooth na vašem mobilním telefonu. Při párování byste také měli mít sluchátka těsně u sebe a neměli byste přehrávat žádné písničky. Pokud se vám i přesto nedaří sluchátka připojit, zkuste je vypnout a znovu zapnout.

Spárování bezdrátových sluchátek je snadné a určitě si s ním poradí každý z vás. Pokud byste měli s připojením problém, podívejte se do návodu, který by se u každých sluchátek měl nacházet.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno