Jak sundat tejpy

Záleží vám na vašem zdraví a jste přístupní moderním metodám péče o svaly a šlachy? Pak už se nejspíš vícekrát setkali s problémem jak sundat tejpy. Jejich aplikace je totiž mnohdy mnohem jednodušší než jejich sundavání.

Nikdy by nemělo dojít k tomu, že budete tejpy sundávat příliš na sílu. Podráždíte pokožku a můžete si způsobit i další potíže. Strhnout a škubnout se tedy rozhodně nevyplácí.

Jak začít cvičit

Poctivé tejpy drží, myslete na to

Lepidlo na kvalitních tejpech musí opravdu držet. Od toho tam je. Takže i když mají tejpy vydržet kupříkladu pět dní, reálně mohou na těle lepit i dvakrát tak dlouho. Spoléhat tedy na to, že odpadnou samy od sebe, je vcelku bláhová naděje.

Pokud to jen trochu jde, odlepujte tejpy ve vodě

Všeobecně platí, že pokud to jen trochu jde, je třeba se poctivě naložit do teplé vany a tejp odlepit právě díky působení horké vody. Stačí, pokud se teplou lázeň dopřejete po dobu 10-15 minut. To už by mělo na odlepení tejpů stačit.

V místech, kde jsou tyto pomůcky napnuté, se vyplatí rovněž kůži trochu promasírovat. Opět poté půjdou tejpy odlepit lépe. Nikdy nic neodlepujte na sílu. Leckdy pomůže, když tejpy odlepíte částečně a opět necháte chvíli odpočívat. Voda se pod ně opět dostane a lepidlo povolí.

Pomoci může i dlouhá teplá sprcha

Ne vždy je samozřejmě možné naložit se do vany. Pokud jsou tejpy na místech, která není možné ponořit do vody (nebo vanu doma jednoduše nemáte), pak se jednoduše postavte pod horkou sprchu. Samozřejmě záleží na tom, co snesete. Na bedra určitě snesete teplejší vodu než třeba na šíjí. A čím déle pod vodou vydržíte, tím lépe se vám budou tejpy olepovat.

Pokud nepomůže voda, sáhněte po něčem mastném

A co dělat, pokud vůbec nemáte vodu po ruce? Pokud jste třeba na výletě, pak se samozřejmě nabízí použít alespoň vodu z lahve. Ovšem stejně dobře vám pomůže cokoliv mastného – třeba obyčejná Indulona, kterou nejspíš nosíte po kapsách na nejrůznější zranění. Pořádně s ní promažte tejp a nechte pět až deset minut působit. Tejp poté půjde odstranit zcela bez námahy.

Doporučujeme během odstraňování také napínat kůži. Tím vlastně vytváříte takový protitah, takže se budou tejpy odlepovat lépe a nepodráždí vám kůži.

Pomoci může i odlakovač na nehty

Nemáte po ruce Indulonu ani teplou lázeň? Ani tak není nutné házet onu příslovečnou flintu do žita. Pomoci vám může i obyčejný odlakovač na nehty. A jak ho použít? Nejdříve kousek tejpu odlepte běžným způsobem, i když to bude nepříjemné. Poté namočte do odlakovače vatovou štětičku a natírejte vždy ten kousek tejpu, na který právě dosáhněte. Stejný postup lze použít i na náplast. Buďte pečliví a poté nezapomeňte kůži ošetřit nějakým hydratačním krémem. Odlakovač totiž kůži dost vysušuje.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno